Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Samsung’un Yeni AR Gözlüğü İçin Aldığı Patent Ortaya Çıktı!

Başta Apple olmak üzere Samsung ve diğer birçok şirket, bu yıl akıllı telefonlara ve diğer cihazlara bağlanabilecek AR gözlükler üzerinde çalışmaya başladı. Samsung da bu bağlamda AR gözlükler hakkında yeni bir açıklama yaptı.
Samsung bugünlerde birçok yeni proje üzerinde çalışıyor. Yeni katlanabilir telefonlar, yeni Galaxy Note20 serisi ve akıllı saatlerin yanı sıra AR (artırılmış gerçeklik) gözlükleri üzerinde de çalışmaya başladı. Samsung, 4 Haziran tarihinde aldığı AR gözlük tasarım patentini açıkladı. Açıklanan bu patentle birlikte Samsung, sonunda akıllı gözlük yapmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.
Samsung’un artırılmış gerçeklik gözlükleri için yaptığı teknik açıklama şu şekilde: “Bir elektronik cihaz geliştirildi. Bu elektronik cihaz bir dokunmatik ekran, bir iletişim modülü ve bu dokunmatik ekranla uyumlu çalışan en az bir işlemciyi içeriyor. Cihazın içerisinde bulunan en az bir tane olacak olan bu işlemci, iletişim modülünü kullanarak artırılmış gerçeklik cihazına birincil içeriğin görüntülenmesini sağlayan verileri aktaracak. Birincil içeriğin dokunmatik ekranda kullanılabilmesi için arayüzü görüntüleyecek, iletişim modülünü kullanarak AR cihaza birincil çıkıştan sağlanan görüntünün, arayüze ulaşmasını sağlayacak. Ve yine aynı şekilde iletişim modülünü kullanarak ikincil bir kaynaktan sağlanan görüntünün dokunmatik ekrana ulaşmasını ve ulaşan verilerin ikincil arayüz sayesinde kontrol edilmesini sağlayacak.” 

Related posts

Türk Teknoloji Şirketinden Sosyal Mesafe Uyarısı Veren Akıllı Bileklik: Skadi

Semih Bozkurt

Bilicra Akıllı Çocuk Saati

Sultan Sibel Kasapoğlu

Bu Akıllı Ayakkabı Astarı Futbol Oynadıkça FIFA Mobile’da Ödül Kazandırıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap