Teknolojix Haber
İNTERNET

Sanal market alışverişi teslim tarihleri neden bu kadar uzadı?

Virüs sebebiyle dışarı çıkamayan insanlar her türlü alışverişlerini internetten yapmaya başladı. Tabii ki aniden artan yoğunluk, ardından sorunlar da getirmeye başladı.

İnternet’ten yapılan market alışverişlerinde ki teslim tarihi 6 güne yaklaşınca kulllanıcılardan şikayet gelmeye başladı. Gıda perakende sektörü çalışanlarının yaptığı açıklamada dağıtım değil ürün okutma kapasitesinin şu an için yetersiz kaldığını belirtti.

Önceden müşteri başına 12 ürün düştüğünü söyleyen market yetkilisi şimdi ise ürün miktarının 25-30’a çıktığını ve kapasitenin çok aşıldığını ifade etti. Birçok çalışan alındığını fakat yine de trafiğin düşmediğini belirten uzmanlar, çözümün  e-ticarete ayrılan kasa sayısını artırmak ve altyapıyı yenilemek olduğunu düşünüyor.

E-ticaret sektöründe deneyimli olan bir kişi durumu şöyle örneklendirdi; “10 bin değil 100 bin eleman alsanız şu anki teslimat süresini kısaltamazsınız. Sipariş yoğunluğu 6 şeritli bir yoldan gelen otomobillerin iki tane gişeden geçmeye çalışmasına benziyor.

Related posts

Ve Yine 73 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satışa Çıkardı!

Fatih Akgün

Teknolojik Yıldırma Yahut Siber Mobbing

Fatih Akgün

Netflix’in Android Uygulamasına Getirdiği Yeni Özellik!

Fatih Akgün

Yorum Yap