Teknolojix Haber
DONANIM

Seagate, Oyunculara Yönelik Olan Yeni SSD’si FireCuda 120’yi Tanıttı!

Seagate, FireCuda ailesine yeni bir üye daha ekledi.
SSD olarak sadece NVMe SSD’ye sahip olan bu aileye, SATA III arayüzlü yeni bir SSD daha eklendi.

Hard disk dediğimizde akla ilk gelen markalardan biri Seagate, yeni bir SSD’sini tanıttı. Üreticilerin, ticari amaçları doğrultusunda ‘gaming’ adı altında çıkardığı ürünler dikkat çeker vaziyette. Bu tufana Seagate de katılarak yeni FireCuda 120 SSD’yi duyurdu.

FireCuda 120 SSD’ler, hız ve dayanıklılık için tasarlanmış gibi gözüküyor. 5.600 TB yazma kapasitesine sahip bu SSD’ler, haberleşmek için SATA III ara yüzünü kullanıyor. Oyunculara yönelik olan bu SSD 2,5 inç boyutuna sahip. Yerden de tasarruf sağlayan cihaz, şık tasarımıyla oyuncular için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Bu yeni FireCuda SSD’lerin, 3D TLC NAND flash memory teknolojisi ile üretildiğini de ekleyelim. Bu yüzden  performans açısından asla bir NVMe SSD ile yarışamaz. Bahsettiğimiz PCIe SSD’ler okuma ve yazma hızı olarak 3450/3200 MB/sn gibi değerlere ulaşabiliyor. FireCuda 120’nin ise okuma ve yazma hızı 560/540 MB/sn olarak paylaşılmış. Tüm bu hız farkına, bağlantı ara yüzlerindeki farklılıkların neden olduğunu ekleyelim.

Related posts

Binlerce Google Çalışanına Virüs Tehlikesi Nedeniyle Evinden Çıkmıyor…

Meryem ACAR

Nvidia’dan Büyük Ses Getirecek ‘Ampere’ Serisi GPU’lar Geliyor

Fatih Akgün

Realme 6 ve Realme 6 Pro tanıtıldı! İşte Detaylar

Fatih Akgün

Yorum Yap