Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

Sedec Talks’ta yerli uzay sanayi

Sedec Talks'ta yerli uzay sanayi

Sedec Talks’ta yerli uzay sanayi

18 Mayıs 2020’de  toplanacak olan  SEDEC Talks’in konusu “Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay’ın Geleceği”. Türksat Genel Müdürü Cenk Şen’in yönlendiriciliğinde gerçekleşecek olan toplantıda  Airbus, SpaceX, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Leonardo ve AQST gibi sektörün önde gelen firma yöneticilerinin bir araya gelecek SEDEC Talks’ta yerli uzay sanayi  hakkında neler yapıldığı ve neler yapılabileceği hakkında konuşulacak.

“Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay’ın Geleceği” konulu toplantı  ilk çevrim içi video konferans ile gerçekleştirilecek

Sektörün geleceğine ışık tutacak etkinlik “Uzay sektöründe Yerli ve Milli Sanayi” hakkında bilgilerin paylaşılabilmesini sağlayacak. SpaceX Ticari Satışlar Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, Airbus Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Jean-Marc Nasr, AQST CEO’su Gurvinder Chohan, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’in de konuşmacı olacak. SEDEC Talks’ta  SEDEC Talks, XperMeet video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecek.

SEKTÖRDEKİ BOŞLUĞU DOLDURACAK

SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal Türkan,  önceliğine yurt güvenliğini koyarak çalışmalarına devam eden savunma ve havacılık sektörünün hızını kesemediğini ifade etti. “Ar-Ge çalışmaları ve üretim faaliyetleri aralıksız devam ederken sektörün yeniden bir araya gelebileceği yeni bir platform ihtiyacı da doğdu. Bu ihtiyacı karşılamak üzere hayata geçirilen SEDEC Talks; COVID-19 nedeniyle ertelenen ya da iptal edilen etkinlik ve fuarların eksikliğini hissettirmemeyi hedefliyor. Karar alıcıları, ana yüklenicileri ve KOBİ’leri bir araya getirecek SEDEC Talks, sektörün sorunlarını ve gelecek hedeflerini ele almanın yanı sıra firmalar için de geniş bir vizyon sunuyor” dedi.

Uzay ve savunma haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Sabah

Related posts

İngiliz Astronottan Korkutan Açıklama: Uzayın Derinliğinde Dev Ahtapotlar Var…

Meryem ACAR

23 Nisan’da “Hürkuş” çocuklar için uçtu

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

NASA, Mars’a Helikopter Gönderiyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap