Teknolojix Haber
DONANIM

Şekil değiştirebilen Apple Magic Mouse tasarımı!

Şekil değiştirebilen Apple Magic Mouse tasarımı!

Apple’ın kablosuz faresi Magic Mouse için yeni gelişmeler üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Bu farenin tasarımının ergonomik olmadığı yönünde birçok şikayet vardı. Şirketin bu düşünceleri yok saymadığı belli oldu. Şekil değiştiren Apple Magic Mouse tasarımı gelebilir ve bu konu için yürütülen çalışmaların belgeleri de görüldü.

Şekil değiştirebilen Apple Magic Mouse tasarımı için patent başvurusu yapıldı

Bilgisayar başında uzun süre geçiren kullanıcılar için konforlu kullanım adına fare oldukça mühim bir çevre donanım birimidir. Apple’ın kablosuz faresi de bu konuda çok başarılı sayılmazdı. Şık bir görünüşe sahip olan cihaz, ergonomi konusunda başarısızdı diyebiliriz.

Şirket, bu durumu değiştirmek için bazı çalışmalar yürütüyor. Şekil değiştiren Apple Magic Mouse tasarımı için yapılan patent başvurusu bu durumu açığa çıkarttı. Cihazın şıklığından vazgeçmek istemeyen şirket, farklı bir yol deneyecek.

Yapılan başvuruya göre fare, kılıf gibi bir üst yapıya sahip olacak, daha farklı konumlara itebilen ve çekebilen bir aktüatör olacak.

Dikey olarak hareket edebilen bu yapının yanı sıra, firma cihazın sağ ve sol taraflarına yatay genişleme ve daralma sağlayabilmesi için benzer bir mekanik yerleştirmeyi planlıyor. Bu sayede, kullanıcılara daha konforlu ve ergonomik bir deneyim sağlamayı hedefliyor.

Bu ilgi çekici patentin mucitleriyse Paul X. WangHongcheng Sun ve Alex J. Lehmann olarak biliniyor. Öte yandan Apple’ın birçok patent başvurusu yaptığını fakat her başvuruyu ürüne dönüştürmediğini de biliyoruz. Bu yüzden bu ürünün de piyasaya çıkıp çıkmayacağı hakkında bilgi sahibi değiliz.

Related posts

Microsoft, Sonic Tasarımlı Xbox One Hediye Edecek (Siz de Çekilişe Katılın)

Fatih Akgün

Web kameranız gerçekten sizin kontrolünüzde mi ?

Fatih Akgün

Binlerce Google Çalışanına Virüs Tehlikesi Nedeniyle Evinden Çıkmıyor…

Meryem ACAR

Yorum Yap