Fabrika, robotların robot yaptığı son teknolojiye sahip bir merkez haline gelecek. Fabrikadaki üretim, istasyondan istasyona hareket eden robotlarla hücresel otomasyona dayanacak ve geleneksel, doğrusal üretim sistemlerine kıyasla daha fazla özelleştirme ile esneklik sağlayacak.67 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan fabrika, robotik endüstrinin en gelişmiş, otomatik ve esnek üretim merkezleri arasında olacak.

ABB’nin Shanghai’daki yeni fabrikası, robot yapan robot dönemini hayata geçirmek amacıyla yapay zekanın inovasyonunu ve gelişimini arttırmak için bir Ar-Ge merkezi de içerecek. Peter Voser, Shanghai’daki fabrikanın Çin’in yüksek kaliteli imalat sanayisine daha iyi katılım sağlayacağını ve kalkınmayı destekleyeceğini de vurguladı.

ABB‘nin dünya genelinde üç fabrikası bulunuyor. İsveç ve ABD’deki fabrikalara ek olarak, Shanghai‘daki yeni fabrika genelde Asyalı müşterilere hizmet edecek. ABB’nin Çin’de, Ar-Ge, üretim, satış ve hizmetler ile birlikte ticari faaliyetler yapan, 15 bin işçiye sahip 27 yerel şirketi bulunuyor.