Teknolojix Haber
YAŞAM YAZILIM

Siber güvenlik yazılımları 3 ay ücretsiz kullanılıyor…

Koronavirüs nedeniyle evinde çalışma hayatını sürdürenlerin siber güvenliği de hayati bir önem taşıyor. Bu kapsamda ESET ve Bitdefender, güvenlik çözümlerini 3 ay süresince ücretsiz kullanıma sundu.

Türkiye’de toplumun eve kapanması, evdeki internet kullanımını büyük ölçüde arttırdı. Aynı şekilde siber suçluların bu yoğun kullanımı kendi faydalarına dönüştürme ve koronavirüs endişesinden yararlanma çabası da arttı. Çeşitli Phishing ve zararlı yazılım bulaştırma yöntemleriyle kişilerin bilgisayar, tablet ve telefonlardaki hassas verilere ulaşmaya çalışanlar var.

ESET Türkiye, koronavirüs günlerindeki zor zamanları birlikte güvenle atlatabilmek için Türkiye’deki tüm kullanıcılara üç ay boyunca internet güvenliği yazılımını ücretsiz olarak kullanıma sundu.

ESET Internet Security, ESET’in özel hazırladığı web sayfasından indirilebilir durumda. Üç ay ücretsiz kullanım, 30 Nisan 2020 tarihine kadar indirilen ESET Internet Security lisansları için geçerli.

3 ay ücretsiz uygulamaya geçen bir diğer güvenlik yazılımı şirketi de Bitdefender oldu. Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, Koronavirüs nedeniyle sosyal teması azaltmak için evden çıkmayan kullanıcıların, internette kişisel cihazlarıyla daha fazla zaman geçirdiklerini ve dolayısıyla tehditlere daha açık olduklarını belirterek bu kararı aldıklarını söyledi.

Bitdefender Total Security 2020 içerisinde yer alan ebeveyn kontrolü ile anne babalar, uzaktan eğitim sürecinde internet kullanımı artan çocuklarını dijital tehlikelere karşı koruyabilirken, evden çalışanlar ise Wi-Fi koruması sayesinde şirket verilerini koruyabilecek.

Related posts

Vodafone Kodlama Minibüsü İstanbul’da faaliyete başladı

Fatih Akgün

Fidye Yazılımı; Bitcoin Dolandırıcıları Corona Virüse Başvurdu…

Meryem ACAR

Göze lens takıp çıkarmak için robot geliştirildi

Vildan Çelik

Yorum Yap