Teknolojix Haber
İNTERNET

Siber Suçlarla Mücadele İçin Yeni Bir Birim Kuruldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet bünyesinde siber suçlarla mücadele eden “Siberay” adlı yeni bir birim kurulduğunu açıkladı. birimin, teknoloji bağımlılığının ve siber zorbalığın önüne geçmek, güvenli ve bilinçli internet kullanımını sağlamak amacıyla kurulduğu söylendi.

Süleyman Soylu, yeni birimin çocuklara ve gençlere bulaşanlara gerekli cevabı vereceğini söyledi. Ayrıca yeni birimin sanal alemde müthiş bir performans sergilediğini ve siber suçları hukukçular, savcılar, hakimlerle birlikte takip ettiğini belirtti.

Katıldığı programda  “Hani bizim Kızılay’ımız var, Yeşilay’ımız var, onların her birinin çok önemli etkinlikleri var. Şimdi Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Siber Suçlar dairemizin içerisinde Siberay diye, özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi siber suçlardan korumak için yeni bir program başlatıyor.”açıklamasıyla birimi duyurdu.

Soylu, insanların sanal alemde hakaretle, iftiralarla karşı karşıya kalmaları veya dolandırılmaları durumunda, Siberay’ın saldırganı yurt içinde olması halinde zaman kaybetmeden bulacağının teminatını verdi. Bu konularla bizzat ilgilendiğini belirten bakan Soylu, saldırganların yurt dışında olması halinde bile ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Üstelik yeni birim için siberay.com adlı bir internet sitesi de kuruldu ve sitede; siber zorbalık, güvenli ve bilinçli internet kullanımı gibi konularda bilinçlendirici içerikler paylaşılıyor.

Related posts

NASA ‘Uzay Otelinin’ Konaklama Fiyatını Açıkladı

Fatih Akgün

Spotify ve Apple Music Özelliği Şimdi De YouTube Music’te

M. Büşra Kaya

Phishing(Online Dolandırıcılık) Saldırısı Nedir? Nasıl korunulur?

Fatih Akgün

Yorum Yap