Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Siemens firması çalışanlarına Covid-19 primi verecek

Siemens firması çalışanlarına Covid-19 primi verecek

Siemens firması çalışanlarına Covid-19 primi verecek

Covid-19 pandemisi nedeni ile sekteye uğrayan birçok sektörden teknoloji dünyasının devleri arasında yer alan Siemens firması çalışanlarına Covid-19 primi verecek.

Alman teknoloji şirketi Siemens, dünya genelinde 235 bin çalışanına  “özel Korona primi” ödeyeceğini duyurdu.  Çalışanlara toplamda  200 milyon euro ödeneceği bilgisini verdi.

Dünya genelinde üst yöneticiler dışındaki tüm çalışanlara toplamda 200 milyon euro ‘Özel Korona Primi’ ödenmesini onayladığının belirtildi. Siemens Yönetim Kurulu’nun, açıklamasında üst yöneticiler hariç şirketin her çalışanına yaklaşık olarak 1000 euro’ya kadar prim ödemesi yapılacağı belirtildi.

Siemens Yönetim Kurulu’nun, söz konusu primle çalışanların gösterdikleri üstün performansı takdir etmeyi ve salgının neden olduğu ek yükleri tanımayı amaçladığı da açıklandı.

Farklı ülkelerdeki çalışanlara şirket primi nasıl ödeyecek?

Farklı ülkelerde çalışanları bulunan şirket ödenecek özel Korona prim hesaplamasını her ülke için Dünya Bankası’nın satın alma gücü paritesine göre ayrı ayrı ayarlanacağını açıkladı. Prim ödemelerinin yıl sonuna kadar çalışanlara yapılacağı bilgisi verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Üst Yöneticisi (CEO) Joe Kaeser, Kovid-19 sağlık krizinde geride bırakılan ayların Siemens için de büyük zorluklar oluşturduğunu aktararak, “Birlikte, oldukça iyi bir şekilde ustalaştık. Şirket Yönetim Kurulu, bu tek seferlik özel ödemeyi yaparak meslektaşlarımızın en zor koşullarda olağanüstü performansından ve onların şirkete adanmışlığından duyduğu takdiri vurguluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: sputniknews

Diğer sektörel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Rekor Üstüne Rekor: Tesla Hisseleri Tavan Yaptı

Yasemin ACAR

Boyner’den Anneler Günü’ne Özel Hediye setleri!!

Fatih Akgün

Elektrikli Araçların Lideri Değişti

Fatih Akgün

Yorum Yap