Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Siemens tarafından üretilen yeni yüksek hızlı tren Ankara’ya getirildi

Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingi unvanına sahip olan Siemens‘in kısa süre önce TCDD’ye teslim ettiği yeni yüksek hızlı tren ilk kez görüntülendi.

Ankara’ya getirilen yüksek hızlı tren için bugüne kadar yolculardan alınan geri bildirimlerin değerlendirildi ve yeni trenin tasarımında buna özel değişiklikler yapıldı. Geçtiğimiz yıl 12 adet YHT üretimi için Siemens ile el sıkışıldı ve bunlardan ilki kısa süre önce Ankara’ya getirildi. TCDD’nin Yüksek Hızlı Tren Bakım Merkezi‘ne çekilen trenin iki ay boyunca test edileceği ve 2020 yılında ihtiyaç duyulan hatlarda hizmete sunulacağı belirtildi.

Bu trende kafeteryadaki koltuk ve masa sayısı daha fazla. Ayrıca eğlence sisteminde yer alan içeriklerin sayısı artırıldı. Yolcuların vagonlarda cep telefonu ve bilgisayar gibi cihazları şarj etmeyi sağlayan prizlerin sayısı artırıldı. Saatte 300 km hıza çıkabilen trende engelli yolcuların seyahat etmesi için özel bir bölüm bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda 19 adet hızlı tren bulunuyor. Bu trenlerden 12 tanesi İspanyol CAF, 7 tanesi ise Siemens tarafından üretildi. Siemens 12 siparişi teslim ettiğinde toplam hızlı tren sayısı 31’e çıkacak.

Related posts

Kargu-2’nin yeni teslimatları yapıldı

Fatih Akgün

Yeni Opel CORSA

Fatih Akgün

İşte Karşınızda 2020 Hyundai i10 Türkiye Fiyatı!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap