Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Sınırlı Sayıda Olan 2021 Ford Mustang Mach 1’in Merakla Beklenen Fotoğrafları Paylaşıldı!

Ford Mustang Mach 1, yenilenen modeliyle pistlere geri dönüyor. Mustang yöneticisi Dave Pericak’a göre ‘5,0 litrelik motora sahip Mustang’ler arasında şimdiye kadarki en iyi pist otomobili’ olacak. 

İlk kez pist testine girdiği görülen model hakkında bilgi aktarıldı. Mustang Mach 1’in ön ve arka tarafları kamufle edilmesine rağmen birkaç ayrıntı fark edilebiliyor. En belirgin fark, Mustang Mach 1’in ızgara bölümünde yer alan Mustang amblemini çevreleyen dairesel hava girişleri veya sis lambası delikleri olduğu düşünülen kısımlar olduğu görülüyor. Izgaraya monte edilmiş sis lambası tasarımı, orijinal 1969 Mustang Mach 1 ile aynı ancak hem üst hem de alt ızgaralar daha önce görülmemiş bir ‘petek örgü’ hâlini almış.

Arka tarafta, müthiş boyuttaki dörtlü egzoz ve yakın zamanda yenilenen Shelby GT350’lere çok benzeyen bir arka kanat görülüyor. Ayrıca GT350 gibi Mustang Mach 1’in de önünde 305/30 ölçülerinde Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri var. Bu yüksek performanslı lastikler, büyük bir Brembo fren kaliperini gizleyen çok kollu 19 inçlik bir tekerleğin etrafına sarılmış. Performance Package 2‘nin dinamik kitinin tamamının olmasa da bir kısmının Mustang Mach 1’de olması bekleniyor.

Ford Mustang Mach 1

Aracın fiyatlandırması hakkında henüz açıklama gelmedi.Bu, Mustang Mach 1’in başlangıç fiyatının 50.000 dolar civarında olacağı anlamına gelebilir. Şimdilik yalnızca fotoğrafları yayınlanan yeni model hakkında daha fazla bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Related posts

Türk İş İnsanından Elektrikli Hiper Otomobil Projesi: Elektron One!

Semih Bozkurt

Toyota ve Panasonic’ten Elektrikli Araç Bataryası Ortaklığı

Fatih Akgün

Fiat ile PSA duyurdu! İmzalar Atıldı. 4. Büyük Üretici

Fatih Akgün

Yorum Yap