Teknolojix Haber
OYUN

Sıra Dışı Yöntemle Hile Yapan Oyuncuya PUBG’den 10 Yıllık Ban

Maalesef hile sever oyuncularıyla ün kazanmış PUBG, özellikle mobil oyunuyla bu ünvanının önüne geçemiyor. Ancak Tencent ve PUBG Corp, yaptıkları son duyuruda tanıttıkları yeni ban sisteminin ilk örneğini de oyunculara gösterdi. PUBG Mobile’da hile yapan bir kullanıcı, 10 yıllık süreyle ban yedi.

Çok oyunculu oyunlar adil olmadığı takdirde insanların ilgisini çekmeyi maleseff başaramıyor. Eğer bir oyunda ücretli içerik bulunuyorsa ve bunun dozu kaçmışsa oyunu kazanmak için cüzdanınızı açmaktan başka çare yok. Belki de busebepten Battle Royale oyunları günümüzde geldiği noktaya ulaştı.

Battle Royale oyunlarında gerçek parayla satın alabileceğiniz eşyalar yalnızca kozmetikle sınırlı. Bu oyunlarda size avantaj sağlayacak bir ekipman veya silah alma gibi seçenekler yok. Ancak bir oyun ne kadar büyük olursa olsun başka bir sebepten dolayı yine adilsizliklerin yaşandığı adres olabiliyor.

PUBG’den hile sevenlere karşı yeni önlem:

PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu konudaki en dikkat çeken örneklerden. Oyun, 2017 yılında PC platformuna çıkış yaptığından beri oyun kazanmak için üçüncü parti uygulamalara güvenen oyuncularla uğraşıyor. PUBG’nin mobil versiyonu ise bu konuda çok daha kötü durumda.

PUBG Mobile’da her gün binlerce oyuncu banlanırken bu hesapların büyük çoğunluğu Çinli kullanıcıların hesapları oluyor. Hile sorununa bir çözüm arayan yapımcı şirketler Tencent Games ve PUBG Corp, aktarılan bilgiye göre sonunda bir çözüm bulabildi.

Tencent Games ve PUBG Corp, hileleri yakalamak için yeni yöntemleri olan Project Ban Pan’ın duyurdu. Projenin duyuru videosunda karakterini sıradışı bir yöntemle görünmez hale getiren bir kişi suçüstü yakalandı. Yakalanan oyuncunun sıradışı yöntemiyse normal hilelerden çok daha farklı.

Hile sever oyuncuya 10 yıllık ban:

İşte bu örnekte yer alan oyuncu, PUBG’nin yeni hile tespit sistemi sayesinde 10 yıllık banlanmaya mahkum oldu. Tencent’e göre tüm platformlardaki hilecilerin %95’i otomatik olarak oyunun güvenlik sistemleri tarafından cezalandırıldı. PUBG tarafından hazırlanan bu örneğin canlandırmasını aşağıdan izleyebilirsiniz:

PUBG’de 10 yıllık ban yiyen oyuncu:

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts

Steam’den Yeni Oyun: Resident Evil 3

Fatih Akgün

NASA ve Kerbal Space Program’dan Demo-2 Görevi Etkinliği!!

Fatih Akgün

Diablo 4 ne zaman piyasaya sürülecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap