Teknolojix Haber
YAZILIM

Sıradaki iOS Güncellemesi iOS 14!

Sıradaki iOS Güncellemesi iOS 14, Safari’ye, Önemli Bir Yetenek Ekleyecek

Yeni bir sızıntıya göre Apple’ın beklenen iOS güncellemesi, Safari’ye uzun zamandır beklenen, önemli bir özelliği ekleyecek.

Henüz final sürümü yayınlanmayan iOS 14‘ün iPhone‘a getireceği önemli yeniliklerin biri, bir ön izleme sürümünde göründü.

9to5Mac‘e göre web tarayıcısı Safari, iOS 14 ile birlikte dahili çeviri özelliğine sahip olacak. Böylece tarayıcıyı terk etmeden sayfanın makine tarafından tercüme edilmesini sağlayabileceksiniz. Site, çeviri işlevinin Apple’ın diğer uygulamalarında da test edildiğini açıklıyor. Mesela Apple‘ın App Store‘da uygulamalara yapılan yorumları çevirme işlevini test ettiği belirtiliyor. Çeviri cihaz üzerinde yapıldığından, işlevden faydalanmak için internete bağlı olmanız gerekmiyor.

Son olarak web sayfalarını dilden dile çevirirken sayfayı yenilemeye gerek olmayacağı belirtiliyor. Bu sayede çevirileri karşılaştırmak daha kolay bir hale geliyor.

iOS 14‘ün iOS 13 kullanan tüm cihazlara geleceğine dair bir sızıntı yeni ortaya çıkmıştı. iOS 14 hakkında daha fazla bilginin 22 Haziran’daki çevrimiçi WWDC 2020’de meydana çıkması bekleniyor.

Related posts

Microsoft reddetti! Windows 10 kullanıcıları üzgün

Fatih Akgün

Windows 10’da bir dönem kapanıyor.

Fatih Akgün

windows 10 Insider’a Yeni Gelen Özellik Akıllı Telefonların Şarjını Uzatacak

Fatih Akgün

Yorum Yap