Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Sıradaki Kitabın Bartme Kitap Havuzunda

Sıradaki Kitabın Bartme Kitap Havuzunda

Sıradaki kitabın Bartme kitap havuzunda. Bartme, başta kitaplar olmak üzere tüm ikinci el ürünlerin hizmet ömrünü uzatmayı hedeflemektedir. Plan, sistemdeki sanal para birimi modelini kullanarak ürünlerin geleneksel değişim, değerleme ve manuel değiştirme sorunlarını çözmektedir. Kişiler arası kitap iletişim platformu olan Bartme, dijital bir iletişim platformudur. Platform şu anda kitaplara yönelik hizmet veriyor. Ancak uygulama ilerleyen dönemde farklı eşyaların alınıp satılabilir olmasını hedefliyor.

Bartme Nedir?

Bartme, kitapların ve diğer olası ürünlerin ömrünü uzatmayı hedeflerken, geleneksel döviz yöntemlerinde mevcut metaların değerini azaltma sorununu Barty adlı sanal bir para kullanarak çözüyor. Platform, kullanıcılara her bir ürünün kaç Barty ettiğini söylemek için kendi veritabanını ve algoritmalarını kullanıyor. Böylelikle göreceli bir değerlendirme sağlanıyor. Kullanıcılar ürünlerini isteyenlere göndererek Barty kazanıyor.Kazandığı bu Barty’lerle de ürün havuzundan istediğini alabiliyor. bartme
Bartme’yi kullanmak oldukça basit. Uygulamayı iOS veya Android marketlerinden cihazınıza indirdikten sonra, üyelik oluşturmak için Facebook hesabınızı veya e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra sizin yapmanız gereken tek şey , e-posta adresinize gönderilen doğrulama bağlantısını tıklamak. Böylece üyeliğiniz oluşuyor. Bundan sonra istediğiniz kitaplarda takas uygulayabilirsiniz. Türkiye İş Bankası’nın girişimcilik programı olan Workup’ın 6. dönemine seçilen girişimlerden biri olan Bartme’yi App Store’dan, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

800’den Fazla Kullanıcı, 550’den Fazla Kitap Bulunuyor

Semih Kılıçgedik tarafından 2019’un nisan ayında kurulan Bartme’nin kurucu takımı 9 kişiden oluşuyor. Uygulama neredeyse hiç pazarlama bütçesi harcamadan 800’den fazla kayıtlı kullanıcı ve 550’den fazla kitaba ulaşmayı başardı. Bartme, şu  zamana kadar Türkiye’de 20 il arasında 140’dan fazla kitap takasını sağladı. Ayrıca uygulama rakiplerinden gelir modeli yönüyle ayrılıyor.

Barty Nasıl Alınır?

Bartme’de kullanıcılar Barty puanları satın almak için kendi kredi kartlarını kullanıyorlar. Barty’yi neden satın almanız gerektiğini örnekle açıklayalım. Havuzdan satın almak istediğiniz kitabın Barty’si 200 olduğunu, ancak 150 Barty’nizin olduğunu varsayalım. Kalan 50 Barty’yi tamamlamak için, satın alma işlemi yapmak üzere kredi kartı kullanmanız gerekiyor. 1 Barty’nin değeri 0.05 TL ‘dir. 100 Barty için ödediğiniz para 5 TL, 250 Barty için 12,5 TL ve 500 Barty 25 TL. İsterseniz, sadece gerekli miktarda Barty satın alabilirsiniz. Ayrıca, platformda değiş tokuş edilen kitapların PTT Kargo tarafından 3,5 TL fiyatla gönderildiğini belirtelim.

Ayrıca Online Teslimat Hizmetinde Karşılaştırma “DELİVERİ” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

‘Getir’ de ‘Getir’elim

Fatih Akgün

Aldığın bilet: obilet

Fatih Akgün

Çözümler “Bir Bilene Sor” İle Cebinizde

Fatih Akgün

Yorum Yap