Teknolojix Haber
UYGULAMA

Sizce Apple, App Store ile Bir Haftada NE Kadar Kazanıyor!!

App Store, dijital teknolojinin altın çağının hakkını veriyor gibi görünüyor. Teknoloji devi Apple‘ın bir haftada App Store kullanıcılarından elde ettiği gelir ise dudak uçuklatacak kadar yüksek.
Hadi beraber detayları birlikte inceleyelim.

Ortaya çıkan son raporlara göre, Apple’ın bir haftada yarım milyarı aşkın App Store kullanıcısından elde ettiği gelirin 1 milyar doların üzerinde olduğuna işaret ediyor. Bu da yılda yaklaşık 55 milyar dolara denk geliyor. Tüketicilerin dijital platforma olan yöneliminin her geçen gün artmasının ve geçtiğimiz dönemde oldukça başarı elde eden abonelik sistemine geçişin bu rakamlara katkısı büyük.

Özellikle iTunes, Spotify, Netflix, Amazon Prime, iCloud ve Dropbox gibi dijital hizmetlerin başarısı, şirketin bu alanda rekor gelir elde etmesini sağlıyor. 2018 yılından bu yana kullanıcıların App Store harcamalarında %16 oranında bir artış oldu ve Apple, 47 milyar dolarlık gelirini 55 milyar dolara çıkarmayı başardı. Elde edilen gelirin 37 milyar dolarlık kısmını, App Store’da yer alan oyunların getirdiği görülüyor. Eğlence amaçlı indirilen uygulamalarsa 3,9 milyar dolarlık bir gelir sağladı.

 

 

Related posts

Sokağa Çıkma Yasağının Ardından ‘Getir’ Çöktü

Fatih Akgün

Mario Kart Tour’a Multiplayer Güncellemesi

Fatih Akgün

Oscar Ödülleri Kapılarını Netflix’e Açtı!

Fatih Akgün

Yorum Yap