Teknolojix Haber
MOBİL

Sizce iPhone SE kaç adet satmıştır?

Apple‘ın geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu yeni akıllı telefonlarından iPhone SE 2020‘nin satış rakamları ortaya çıktı. Türkiye’de diğer iPhone modellerine göre daha uygun bir fiyat etiketiyle satılan iPhone SE bakın çıkış yaptığı ilk günden bu yana yaklaşık ne kadar satmış?

Telefon pazarını hareketlendiren modellerden biri olan ve Türkiye’de 5299 TL’lik fiyat etiketiyle satışa çıkan yeni iPhone SE, satış adediyle Apple’ın yüzünü güldürdü. Taiwan Economic Daily’nin haberine göre iPhone SE 2020, satışa çıktığı günden itibaren toplamda 14 milyon adet satmayı başardı.

Bu satış rakamı, aynı zamanda Apple’ın yeni modellerinde de iPhone SE kulvarında telefonlar çıkarmasının önünü açacak gibi görünüyor. Şirket, iPhone 12 serisi içinde de uygun fiyatlı bir modele yer vermesi kuvvetle muhtemel.

4.7 inç’lik minik bir ekrana sahip olan yeni iPhone SE, Retina HD ekrana sahip. Arka yüzünde 12 MP çözünürlüğünde görüntü alabilen tek kamerası bulunan cihaz, 4K video kaydı da yapabiliyor. Telefonun ön yüzünde ise 7 MP kamera bulunuyor.

1821 mAh kapasiteli bataryasından enerjisini aldığı için uzun bir batarya ömrüne sahip olmayan telefonun ağırlığı ise 150 gramı geçmiyor.

Related posts

Önemli proje hayata geçiriliyor! Koronavirüs yakından izlenecek!

Fatih Akgün

Apple Car’ın Camları, Böyle Olabilir!

Apple telefon iPad Pro gibi düz kenarlara geri mi dönüyor?

Yorum Yap