Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Slack kendi rekorunu kırdı!

Bulut tabanlı  ekip iş birliği platformu olan Slack, Corona virüsü pandemisi sebebiyle kendi kullanıcı rekorunu kırdı. Milyonlarca çalışanın Corona virüsü pandemisi sırasında uzaktan çalışmaya başlamasıyla kullanıcı sayısı git gide artan platform, 25 Mart’ta eş zamanlı kullanıcıda zirve yaptı. Bu da bir diğer iş odaklı sohbet uygulaması olan  Microsoft Teams‘in talep noktasında tekil olmadığını gösteriyor. Slack uzaktan çalışanların artışı ile, aynı anda 12,5 milyondan fazla  kullanıcının bağlanması ile kendi rekorunu kırdı.

 

Kendi rekorunu kırdı

10 Mart Salı günü Slack, eşzamanlı kullanıcı sayısı 10 milyonu geçti. Bu rakam 16 Mart’ta 10,5 milyona atladı. Slack, eş zamanlı kullanıcı sayısının 25Mart’ta 12,5 milyona ulaştığını ve milyonlarca kişinin evden çalışmaya başlamasıyla kendi rekorunu kırdığını gördü. Slack Ekim ayında 12 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.

IBM de Slack kullanıyor

Microsoft Teams kullanımı geçtiğimiz yıl yükselişe geçti ve Corona pandemisi sebebi ile bu ayın başlarında talepte büyük artış oldu ve günlük 44 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Slack de yakın zamanda, yeni bir kullanıcı arayüzü ile tasarımını yeniledi. Slack  bu süreçte  IBM’in 330.000 çalışanına sunuldu. IBM, Slack’in en büyük müşterisi.

Corona virüsü pandemisi işverenleri ve çalışanları uzaktan çalışmaya yöneltmeye devam ediyor.Artık dünyanın birçok yerinde, zorunlu olarak çalışan işçiler dışındaki çoğu personel evinde ofisini ilan etmeye başladı.

Related posts

İleri Veri Analitiği,SabancıDx 2019 Yılını Büyüme ile Kapattı…

Meryem ACAR

Telefonunuz da bu uygulama varsa silin!

Fatih Akgün

Spotify, 10 bin şarkı beğenme sınırını kaldırıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap