Teknolojix Haber
SEKTÖREL SOSYAL MEDYA

Snap: “Sosyal Medya Şirketleri Sorumluluk Almalı”

Snap CEO’su Evan Spiegel, sosyal medya şirketlerinin yasaları beklemek yerine sorumluluk alması gerektiğini söyledi

Snap CEO’su Evan Spiegel Salı günü yaptığı açıklamada, düzenlemenin sosyal medya şirketlerinin hizmetlerinde paylaşılan içerik üzerindeki ahlaki sorumluluğunun yerine geçmediğini söyledi.

Wall Street Journal Live Konferansı’nda konuşan Spiegel, “Yapılması gereken önemli nokta, düzenlemenin ahlaki sorumluluğun ve topluluğunuzun sağlığını ve refahını destekleyen iş uygulamalarının yerine geçmemesidir” dedi.

Facebook u hedef aldı

Spiegel’in yorumları , eski bir çalışanın çok sayıda dahili belgeyi sızdırmasından sonra geçen ay tartışmalarla sarsılmış olan rakip Facebook’a bir sataşma gibi görünüyordu . Wall Street Journal’a göre, bu dosyalar arasında Facebook’un Instagram hizmetinin gençlerin ruh sağlığına zararlı olduğunun farkında olduğunu gösteren slaytlar vardı .

Bu belgelere verdiği yanıtlarda, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 5 Ekim’de Kongre’yi internet düzenlemelerini güncellemeye çağırdı. Özellikle Zuckerberg, Kongre’nin hangi yaştaki gençlerin internet hizmetlerini kullanmasına izin verileceğini, teknoloji şirketlerinin kullanıcıların yaşlarını nasıl doğrulaması gerektiğini ve şirketlerin çocuklarına mahremiyet sağlarken ebeveynlere çocuklarının çevrimiçi etkinliklerini görmelerini sağlarken nasıl bir denge sağlaması gerektiğini belirlemesi gerektiğini söyledi.

Ancak Salı günü Spiegel, düzenlemenin çok geç gerçekleştiğini söyledi.

Spiegel, “Bu alanların bazılarında kesinlikle düzenleme gerekli olabilir.” Dedi. “Diğer ülkeler bu konuda ilerleme kaydettiler. Ancak yine de, işletmeler proaktif olarak toplumlarının sağlığını ve refahını teşvik etmedikçe, düzenleyiciler her zaman arayı kapatmaya çalışacaklar.”

 

Related posts

Instagram Threads Uygulaması Artık Direct Özelliğini Taşıyacak

Fatih Akgün

Ferrari’den Coronavirüs Harekatı

Fatih Akgün

Ekşi Sözlük, Türkiye’nin Depremler İçin En Güvenilir Bilgi Kaynaklarından Oldu!

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım