Teknolojix Haber
UYGULAMA

Snapchat, Dünya Sağlık Örgütü İle Beraber Yeni Filtreler Oluşturdu

Snapchat, Dünya Sağlık Örgütü ile beraber iki yeni filtre oluşturdu. Yeni filtreler, sosyal mesafe gibi koronavirüse karşı alınacak önlemleri hatırlatıyor. Bu filtrelerin koronavirüsü bir türlü ciddiye almayan insanların fikrini ne kadar değiştireceği ise muamma.

Uzmanlar ve yetkililer, koronavirüse karşı alınacak kişisel önlemlerin çok önemli olduğunu hatırlatmaya devam ederken Snapchat de hazırladığı yeni filtrelerle bu önlemlerin altını çiziyor. Snapchat, Dünya Sağlık Örgütü ile iş birliği yaparak hazırladığı iki yeni filtreyi tanıttı.

 

Snapchat’in “Sosyal Mesafem” isimli ilk filtresi, sosyal mesafe uygulaması için büyük bir kolaylık sağlıyor. Sosyal Mesafem filtresinde, filtreyi kullanan insanın ekranında DSÖ ve diğer sağlık kuruluşlarının sosyal mesafe ölçütlerini göre hazırlanmış bir sosyal mesafe dairesi bulunuyor. Kullanıcılar, bu artırılmış gerçeklik dairesini kullanarak sosyal mesafelerini ayarlayabiliyorlar.

 

Koronavirüse karşı hazırlanan diğer Snapchat filtresinde ise evde kalmak, el yıkamak ve yüze dokunmamak gibi koronavirüse karşı alınacak kişisel önlemlere dair uyarılar bulunuyor. Hem sosyal mesafe filtresi, hem de uyarılar bulunan iki filtre, ek önlemler için Dünya Sağlık Örgütü’nün internet sitesine yönlendiren bağlantılar sunuyor.

 

Snapchat’in yeni iki filtresi, uygulamanın daha önce hazırladığı koronavirüs filtrelerine dayanıyor. Snapchat’in kendi teknolojilerini koronavirüse karşı mücadelede insanları bilgilendirmek için kullanması şirketin insan yaşamına verdiği önemi göstermek adına önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

Related posts

2020’nin 3. Çeyreğinde En Çok Hangi Uygulamalar İndirildi??

M. Büşra Kaya

Son Dakika! Bakan Koca’dan 40 şehir Açıklaması…

Meryem ACAR

WhatsApp Web’de ‘karanlık mod’ nasıl kullanılır?

Fatih Akgün

Yorum Yap