Teknolojix Haber
YAŞAM

Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi ?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantısı sona erdi. Kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Buna göre sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınan yeni kararı açıkladı.

Erdoğan, “17 nisan cuma gecesi saat 24.00’ten 19 nisan pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi. Bunu şimdiden bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum” dedi.

Erdoğan konuşmasında Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti. Dünyayı adeta pençesine alan bu salgının sağlık, gıda ve güvenlik başta olmak üzere pek çok alandaki etkilerini yakından takip ettiklerini aktardı.

Erdoğan ayrıca Türkiye’nin bu süreçte, uluslararası alanda da takdir edilen olumlu yönde bir ayrışma içinde olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin hastaların tespitinden tedavisine kadar her konuda iyi durumda bulunduğunu, hastane, yoğun bakım yatağı, doktor ve yardımcı personel, malzeme, araç-gereç, ilaç gibi hususlarda hiçbir eksiğin olmadığını kaydetti.

MALZEME STOĞUMUZ İHTİYACI KARŞILAYABİLECEK YETERLİLİKTEDİR.

Vatandaşlarımız bireysel sağlık ve temizlik malzemesi tedarikinde de sıkıntı yaşamamaktadır. Ücretsiz maske dağıtımını çeşitli kanallardan sürdürdürüyoruz diyen Erdoğan, “Elbette Türkiye gibi 83 milyonluk bir ülkede böylesine büyük hizmetleri yürütmek kolay değildir. Mutlaka aksaklıklar oluyordur. Burada önemli olan aksaklığın, yokluktan kaynaklanmamasıdır. Var olanı bölüşmek, var olanı dağıtmak, küçük gecikmelerde de olsa mümkündür. Pek çok ülkede maske gibi en basit ürünlerin, bırakınız tüm vatandaşlara dağıtımını, sağlık personeli için dahi temininde zorluk çekiliyor. Bu bakımdan gerçekten hamdedilecek bir konumda bulunuyoruz. Her vatandaşımıza ücretsiz maske dağıtımı uygulamamız sürüyor. Eczanelerden alınabilecek maskeler için bugüne kadar 32 milyon vatandaşımıza, Sağlık Bakanlığının doğrulama kodunun yer aldığı mesaj gitmiştir. Bu rakam perşembe gününe kadar 39 milyona çıkacak.” diye konuştu.

 

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni kararı açıkladı

Karşılarındaki tehlikenin dinamik bir süreç yönetmelerini gerektirdiğini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bunun için bilim insanlarımızın ve ilgili kurumlarımızın değerlendirmeleri ışığında aldığımız tedbirleri sürekli güncelliyor, geliştiriyoruz. Hafta sonu için alınan 30 büyük şehrimiz ile Zonguldak ilimizdeki sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerden biridir. Yasağın açıklandığı ilk saatlerde kimi yerlerde yaşanan gereksiz kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbirleri alacağız. Amacımız, hafta sonu güzel havanın cazibesine kapılıp sokakları, parkları, piknik alanlarını, sahilleri dolduracak milyonlarca vatandaşımızı virüs tehlikesinden korumaktı. Cuma gecesi sokağa çıkma yasağının sadece cumartesi ve pazar günleri ile sınırlı olduğu açıkça belirtilmesine rağmen yaşanan olumsuzluklar, bu gerçeği ortadan kaldırmıyor.

“17-19 NİSAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK”

Kabine toplantısında, salgınla mücadele kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağının ilerleyen dönemde de ihtiyaç duyuldukça sürdürülmesi kararı alındığını belirten Erdoğan, “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00’ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden tüm vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum.” dedi.

 

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni kararı açıkladı

 

Related posts

Yeni iPhone’a virüs engeli! Corona virüs salgını Apple’ın planlarını da etkiliyor.

Meryem ACAR

Avrupada Korona Virüs Kaynaklı İlk Ölüm Gerçekleşti

BÜŞRA ÇANKAROĞLU

Hızlı Tanı Kitleri! Koronavirüsle Mücadelede Önemli gelişme!Türkiye’ye Geleceği Tarih Belli Oldu…

Meryem ACAR

Yorum Yap