Teknolojix Haber
İNTERNET

Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi!

Covid-19 sebebiyle Dünya çapında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, Google‘da son 1 ayda yapılan aramaları da bir hayli değiştirdi.

Google‘da son 1 ayda yapılan aramalarda nefes egzersizi, meditasyon ve rahatlatıcı müziklerde artış olduğu ortaya çıktı. Bu, tüm dünya küresel salgın sebebiyle evde oturduğundan sürpriz değil.

Firmanın yayınladığı arama trendlerine göre kullanıcılar, sakinleşmenin yollarını arıyorlar. Bununla ilgili yapılan aramalar arasında dinlendirici sakin müziklerle ilgili aramalar ve nefes alma tekniklerini kullanarak meditasyon yapmanın yollarını bulmak da mevcut. Sıkça yapılan aramalar arasında “kaygı için meditasyon teknikleri“, “eski meditasyon teknikleri“, “hindu meditasyon teknikleri” de dikkat çekiyor.

Google Trends ile raporlanan arama trendleri, herhangi bir arama teriminin zaman içinde ne kadar sık aratıldığını görmenizi ve diğer terimlerle karşılaştırmanızı sağlıyor. Bu sayede insanların neyi merak ettiği hakkında bilgi sahibi olabiliyor, buna göre içerik oluşturabiliyorsunuz.

Covid-19 ile ilgili aramaların ise iki ana türe ayrıldığı açıklanıyor. Aramalardan birincisi, aşının bulunup bulunmadığını soran terimlerden oluşuyor. Diğeri ise ruhsal sorunlarla ilgili aramalardan meydana geliyor.

Related posts

PHP Yazılım Dili Nedir? PHP İle Neler Yapılabilir?

Derya Candan

Apple çalışana rüşvet suçlamasıyla dava açıldı

Vildan Çelik

Müzik Devi Şirketlerin Dudak Uçuklatan Yayın Gelirleri

Fatih Akgün

Yorum Yap