Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Son Üretilen Porsche 911 Speedster, Açık Artırmada Satılacak

 Porsche, üretilen son 911 Speedster modelini koronavirüsle mücadele için açık artırmada satacak. Porsche 911 Speedster modeli, firmanın 70. yıl dönümüne özel olarak yalnızca 1.948 adet üretilmişti.

Alman otomobil üreticisi Porsche’nin 2019 yılında üretimini sonlandırdığı Porsche 911, lüks araba tutkunları arasında oldukça beğenilen bir modeldi. 2018 yılında firmanın 70. yıl dönümüne özel olarak yalnızca 1.948 adet üretilen aracın son örneği, koronavirüsle mücadele kapsamında düzenlenen bir açık artırmada satışa sunulacak.

Stuttgart-Zuffenhausen fabrikasında üretilen bu son Porsche 911, normal şartlar altında 275.750 dolarlık (1 milyon 846 bin TL) başlangıç fiyatıyla listeleniyordu.  Porsche ve müzayede şirketi RM Sotheby’s, son 911 Speedster’ı satmak yerine United Way Worldwide’ın COVID-19’la mücadelesine destek vermek amacıyla kullanmaya karar verdi.

15 Nisan Çarşamba günü açık artırmada sergilenecek

Yalnızca 1.948 adet üretilen Porsche 911 Speedster’ı açık artırmada satın alan kişi, ayrıca Porsche’nin Weissach merkezini ziyaret etme ve Porsche GT araçların arkasındaki isim olan Andreas Preuninger ile görüşme hakkına sahip olacak. Bununla birlikte aracın anahtarı, Porsche Kuzey Amerika CEO’su Klaus Zellmer tarafından ayrı bir özel etkinlikle sahibine teslim edilecek.

 

Related posts

Tesla Cybertruck ile Rekor Kırdı!

Fatih Akgün

Elektrikli araba için 60 milyar avroluk yatırım

Fatih Akgün

Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Özel “Bugatti Chiron Noire”

Fatih Akgün

Yorum Yap