Teknolojix Haber
MOBİL

Sonunda beklenen an: yeni iPhone 12 !

 

Teknoloji devi Apple, uzun zamandır beklenilen İphone 12 ailesini resmi olarak tanıttı. Iphone 12 Mini, İphone 12, İphone 12 Pro ve İphone 12 Pro Max modellerinden oluşuyor.

İphone 12’lerde aliminyum kasa, 12 Pro’larda ise paslanmaz çelik kasa yer almakla birlikte telefonlar ortak olarak suya tamamen dayanıklı halde olucak. İphone 12’lerde genel olarak ince çerçeveler bulunuyor. Ancak 12 Pro’ların çerçeveleri normal modellerden daha da ince tasarlanmış. Dört faklı versiyonda da çizilmelere ve darbelere hiç olmadığı kadar dayanaklı Ceramic Shield isimli bir cam  ile korunan OLED ekran yer alıyor.

Modellerden 12 Mini 5,4 inç 1.200 nit OLED ekranıyla “Mini” takısının arkasını günümüz için tam anlamıyla dolduruyor. Serinin ana modeli İphone 12′ de 6,1 inç 1.200 nit OLED ekrana sahip, serisinin en büyüğü olan 12 Pro Max’te ise kendi sınırlarını aşarak 6,7 inç 1.200 nit OLED ekran kullanıyor.

iPhone 12’lerde 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk mobil işlemci A14 Bionic yer alıyor. Bu ilk olarak yeni iPad Air‘de kullanılan işlemci, hem performans hem de verimlilik konusunda pazarın en iyisi konumunda yer alıyor.

Grafik tarafında ise işlemcide dört çekirdekli bir GPU bizleri karşılıyor. Apple’ın açıklamasına göre 16 çekirdekli yeni nesil Neural Engine, saniye tam 11 trilyon işlem yapabiliyor. Bu da yapay öğrenme performansında yüzde 70 artış sağlıyor.

Ortak olarak altyapılar tam hazır olmamasına rağmen Iphone 12 5G destekli olucak.

IPhone 12 ailesi kamera konusunda da ses getiriyor. Iphone 12 Mini ve 12’nin arkasında çiftli, 12 Pro ve 12 Pro Max’nin arkasında ise üçlü kamera sistemi yer alıyor.

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı 699 dolar seviyesinde. iPhone 12 için başlangıç fiyatı 799 dolar seviyesinde. iPhone 12 Pro için başlangıç 999 dolar, iPhone 12 Pro Max ise 1.099 dolardan başlıyor.

Ek olarak bu yıl önemli bir karar alan Apple, kutudan şarj cihazını ve kablolu ya da kablosuz kulaklığı çıkarmış durumda.

Telefonların Türkiye fiyatları ise henüz belli olmuş değil.

 

 

Related posts

Yeni Bir Liste Huawei EMUI 10 Beta İçin Yayımlandı…

Meryem ACAR

Bu mesaja dikkat! Telefonunuz çökebilir!

Fatih Akgün

Apple Cihazların Tamiri,Güvenilir ve Profesyonel Apple Teknik Servis…

Meryem ACAR

Yorum Yap