Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Sony de Corona Virüsü Salgını Nedeniyle MWC 2020’den Çekildiğini Açıkladı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip corona virüsü salgını nedeniyle 24-27 Şubat tarihleri ​​arasında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020’ye katılmayacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük mobil endüstri fuarı olan Mobil Dünya Kongresi (MWC), bu sene bundan önceki senelere göre daha sönük bir havada geçecek.  Aralarında LG, Amazon gibi şirketlerin yer aldığı birçok teknoloji devi, şu ana kadar 900’den fazla insanı öldüren corona virüsü salgını nedeniyle MWC 2020’yi pas geçecek. Şimdi bu firmaların arasında Sony de katıldı.

Japon devi tarafından yapılan açıklamada, “Müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğine ve sağlığına büyük önem verdiğimiz için, İspanya’nın Barcelona kentindeki MWC 2020 fuarına katılmaktan vazgeçtik” ifadeleri kullanıldı.

Sony’nin yanı sıra Ericsson, LG, Nvidia ve Amazon gibi firmalar da MWC 2020’yi pas geçecek

Daha önce Ericsson, LG, Nvidia ve Amazon gibi pek çok teknoloji devi, corona virüsü nedeniyle 24-27 Şubat tarihleri ​​arasında Barcelona’da düzenlenecek etkinliğine katılmayacaklarını bildirmişlerdi.

MWC fuarının düzenleyicisi olan GSMA, fuar için ilave sağlık personeli bulunduğunu ve salgının yarattığı riskleri azaltmak için birçok önlem aldığını söylüyor. Fakat pek çok şirket, GSMA’nın sunduğu güvencelere rağmen, çalışanlarının sağlığını riske atmamak için etkinliğe katılmama kararı aldı. Fakat Samsung, sınırlı sayıda çalışanla da olsa MWC 2020’ye katılacağını açıkladı.

Aralık ayının sonlarında ortaya çıkan, 21 ülkeye sıçrayan ve 40 binden fazla kişiye ulaşan corona virüsü,  bu zamana kadar 910 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu sebepler göz önüne alındığında şirketlerin çalışanlarının sağlığı için en makul kararı verdiğini söyleyebiliriz.

Related posts

Microsoft TikTok’u Satın Alacak mı??

Fatih Akgün

Boyner ve YKM Mağazalarını Coronavirüsü Nedeniyle Geçici Olarak Kapatıyor.

Fatih Akgün

Google’a Dev Rakip!!

Fatih Akgün

Yorum Yap