Teknolojix Haber
MOBİL YAŞAM

Sony MWC 2020 kararını açıkladı Sony de LG ve Amazon gibi MWC etkinliğine katılmayacağını resmen duyurdu.

Çin’de başlayan Korona Virüsü salgınından dolayı önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Mobile World Congress etkinliğine firmalar temkinli yaklaşıyor. 2.800’den fazla katılımcının yer alacağı bu etkinlikte büyük risklerin olacağı aşikar.

Bu yüzden GSMA sağlık konusundaki tedbir ve önlemlerini iki katına çıkarmıştı. Ancak GSMA’nın bu tedbirleri dev isimleri pek tatmin etmemiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Güney Koreli teknoloji devi LG, MWC 2020 etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı. LG’den sonra Amazon da listeye dahil olmuştu. Bugün ise Japon teknoloji devi Sony, Korona Virüsü yüzünden MWC’ye katılmayacağını açıkladı.

Sony etkinlik alanında yer almayacak ancak yeni telefonlarını yine de duyuracak. Sony, 24 Şubat 2020 tarihinde, resmi YouTube kanalı üzerinden banttan yayın düzenleyecek ve yeni telefon ve ürünlerini tanıtacak. Aynı yöntemi Çinli Xiaomi’nin de izlemesi bekleniyor.

MWC 2020 etkinliği muhtemelen son yılların en katılımsız etkinliği olacak. Böyle bir ortamda sağlık önlemlerini arttırarak etkinliği illa düzenlemek biraz mantıksız. Bize göre MWC etkinliği korona virüsünden dolayı ya iptal edilmeliydi ya da ertelenmeliydi.

LG, Sony ve Amazon derken etkinliğe katılacak firmaların sayısı hızla azalıyor. Samsung da etkinliğe katılmama kararı alırsa sadece Çinlilerin yer aldığı bir etkinlik haline gelecek gibi görünüyor.

 

Related posts

İnsan Derisinden Yapılmış Bir Fotoğraf Albümü ve Naziler

Fatih Akgün

Bir Dakikada 20 Bin Kelime Okumak İster Misiniz!!

Fatih Akgün

150MP kameralı telefon üretecek firmaların arasına Xiaomi de katılıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap