Teknolojix Haber
OYUN

Sony, PlayStation 5 İçin Nasıl Oyunlar Yapacağını Açıkladı

Sony, PlayStation 5 İçin Nasıl Oyunlar Yapacağını Açıkladı

Sony’nin PlayStation 4’ün oyunları oyuncular tarafından beğeniyle karşılandı. Sony Başkanı, hikaye odaklı çizgilerini PS5’te de sürdüreceklerini açıkladı.

Bugünlerde herkesin gözü PlayStation 5‘te ve yeni nesil konsolun oyun dünyasının çığır açması bekleniyor. SIE Worldwide Studios Başkanı Hermen Hulst, yapılan bir röportajda herkesin merak ettiği bir konuya açıklık getirdi. PS5 için ne tarz oyunlar yapacaklarını açıkladı.

 Sony, PlayStation 4 konsol sahiplerine God of War, Uncharted 4: A Thief’s End, Marvel’s Spider-Man, Horizon: Zero Dawn, Bloodborne gibi hikaye odaklı oyunlar sundu. Bu, Sony için başarılı bir stratejiydi ve konsol üreticisi aynı çizgiyi PS5’te de sürdürmeyi tercih etti.

Hulst, Sony’nin gelecekte çok daha fazla tek oyunculu, hikaye odaklı oyun yapmaya kararlı olduğunu belirtti. PlayStation Blog’a konuşan Hulst, “Daha önce olduğu gibi donanıma çok bağlıyız ve platforma özel hikaye odaklı, tek oyunculu oyunlara çok daha fazla önem veriyoruz. Aynı zamanda da deneylere ve yeni fikirlere açık olacağız. Bence bu da Sony Worldwide Studios’un DNA’sının bir parçası.” dedi.

Görüldüğü gibi, Sony sadece çizgisini korumakla kalmıyor, aynı zamanda yeni fikirlerle de uğraşmak istiyor. PS5 oyunlarının diğer türlere ne kadar taşacağı bilinmiyor, ancak şirketin platforma özel oyunlarda sınırlarını zorlayacaklarını belirtmesi, heyecan verici bir gelişme.

Bu yılın sonlarına PlayStation 5 doğru resmen tanıtılacak. Sony, birinci parti oyunlarını açıklamasa da, lansman tarihi yaklaştıkça daha fazla detay gelecektir.

Related posts

Sizce 2020’nin en iyi oyunu hangisi?

Fatih Akgün

Bakan Varank Yerli Oyunlara Ne Kadar Destek Verildiğini Açıkladı!

Fatih Akgün

2020 Yılının Yeni Call of Duty Oyununun Adı Belli Oldu!

Yorum Yap