Teknolojix Haber
OYUN

Sony PlayStation 5 tanıtımını Erteledi!

Geçen günlerde Sony tarafından paylaşılan resmi PlayStation 5 tanıtım tarihi tüm konsol oyuncularını heyecanlandırmıştı. Sony, yeni bir açıklama yaparak PlayStation 5 tanıtımı için erteleme kararı aldığını duyurdu.

Sony PlayStation 5 tanıtımı ertelendi!

2020 yılının en çok beklenen olaylarından olan Sony PlayStation 5 tanıtım tarihi resmi olarak ertelendi. Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Sony, ABD’deki olaylardan dolayı bu kararı aldığını belirtti.

Sony’nin açıklamasının detaylarında; “Dünya çapındaki oyuncuların PS 5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını anlasak da, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz. Şimdilik geride durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Bilindiği üzere ABD’deki protestolar, 46 yaşındaki George Floyd’un bir hafta önce Minneapolis’de polis memuru tarafından öldürülmesiyle başlamıştı. Günün erken saatlerinde Sony, Black Lives Matter hareketini destekleyen bir açıklama da paylaştı. Şirket, “Siyah ırklara karşı sistem ırkçılığı ve şiddetini kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

Related posts

Predator ile Avlayın… ya da avlanın

Fatih Akgün

Uzun süre video oyunu oynayanlar daha mutlu

Vildan Çelik

Shadow Warrior 3 nasıl oynanır,püf noktaları nelerdir?

Fatih Akgün

Yorum Yap