Teknolojix Haber
OYUN

Sony PlayStation 5 tanıtımını Erteledi!

Geçen günlerde Sony tarafından paylaşılan resmi PlayStation 5 tanıtım tarihi tüm konsol oyuncularını heyecanlandırmıştı. Sony, yeni bir açıklama yaparak PlayStation 5 tanıtımı için erteleme kararı aldığını duyurdu.

Sony PlayStation 5 tanıtımı ertelendi!

2020 yılının en çok beklenen olaylarından olan Sony PlayStation 5 tanıtım tarihi resmi olarak ertelendi. Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Sony, ABD’deki olaylardan dolayı bu kararı aldığını belirtti.

Sony’nin açıklamasının detaylarında; “Dünya çapındaki oyuncuların PS 5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını anlasak da, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz. Şimdilik geride durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Bilindiği üzere ABD’deki protestolar, 46 yaşındaki George Floyd’un bir hafta önce Minneapolis’de polis memuru tarafından öldürülmesiyle başlamıştı. Günün erken saatlerinde Sony, Black Lives Matter hareketini destekleyen bir açıklama da paylaştı. Şirket, “Siyah ırklara karşı sistem ırkçılığı ve şiddetini kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

Related posts

The Last of Us Part 2 neredeyse hazır

Fatih Akgün

Nvidia RTX 2060 ekran kartı yeni bir iddia ile gündemde

Fatih Akgün

Türkiye’nin İlk Kadınlar Espor Ligi Zula’dan!

Yorum Yap