Teknolojix Haber
OYUN

Sony’den PlayStation 4 Kullanıcılarına Jest

Sony’den PlayStation 4 Kullanıcılarına Jest

Covid-19 salgını nedeniyle sosyal izolasyonda olduğumuz bu dönemde özellikle çalışmak zorunda olmayan kişiler için zamanın geçmek bilmediğini tahmin edebiliyoruz. Birçok şirket insanların evde kalması için çeşitli uygulama, içerik üretmeye başladı. Bu firmalardan biri olan Sony, insanların evde kalmasını sağlamak için Play at Home ismiyle girişim başlattığını duyurdu. Sony’nin yeni girişiminin iki ana hedefi bulunuyor. Birincisi evlerinde kalan PlayStation 4 sahiplerine ücretsiz oyun sağlamak. İkincisi ise bütçe açısından zorlanan bağımsız oyun stüdyolarına yardım etmek için fon oluşturmak.play at home
Play at home girişimi ile Japonya kökenli çok uluslu şirketler topluluğu olan Sony, yaptığı açıklamayla PlayStation 4 için ücretsiz oyunlar sunacağını duyurdu. Play at Home girişimini desteklemek adına yapılan kampanyaya göre 15 Nisan itibaren Journey ve Uncharted ücretsiz olacak. Oyunseverler PlayStation Store’dan oyunları ücretsiz olarak indirebilecek.
Sony, bugünden itibaren Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection‘ı PlayStation 4 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak. Yapılan kampanya kapsamında oyunseverler Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection, oyunlarını PlayStation Store’dan 5 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak indirebilecek.
Aslına bakıldığında Uncharted: The Nathan Drake Collection serisi ile Sony toplamda üç oyunu ücretsiz sunmuş oluyor. Çünkü Uncharted: The Nathan Drake Collection, Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves ve Uncharted 3: Drake’s Deception şeklinde üç oyunu içeriyor.

2012 yılında hayatımıza giren Journey, çeşitli övgüler alarak kalpleri fethetmişti. Sony’nin ücretsiz olarak sunduğu Journey’de tek oyunculu mod ücretsiz olarak oynanırken çok oyunculu modu oynamak için PlayStation Plus aboneliği gerekiyor.

Bağımsız oyun stüdyolarına 10 milyon dolar

İnsanların evde kalmalarını Play at Home ile sağlamak isteyen Sony, girişiminin ikinci hedefi olarak bağımsız oyun stüdyolarının desteklenmesi olarak gösteriyor. Bunun için bağımsız oyun stüdyolarında kullanılması adına 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını da açıkladı. Bağımsız oyun stüdyolarının desteklenmesi ile ilgili bilgiler henüz kesinleşmiş değil. Önümüzdeki günlerde girişimin detaylarının açıklanması bekleniyor. Ancak Sony’nin bu girişiminin küçük stüdyolar için önemli olduğunu ve bağımsız oyun stüdyolarının desteklenmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu gözümüz kapalı söyleyebiliriz.

Related posts

Anker Soundcore Strike 3 Kulaklık

Fatih Akgün

2 milyon dolar ödüllü PUBG turnuvası yakında başlıyor

Vildan Çelik

Sony PlayStation, PS Plus Ücretsiz Oyunlarını açıkladı

Fatih Akgün

Yorum Yap