Teknolojix Haber
DONANIM

Sony’den PS5 için VR hamlesi Patenti ile Gündeme Geldi…

Oyun konsolu üreticileri gelecek sene çıkaracakları yeni modeller için hazırlıklarına devam ediyor. Sony, eski VR ekipmanlarının PS5 ile uyumlu olacağını duyurmuştu. Şirketin PS5 VR patenti üzerine de çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Sony, 2019’un son etkinliği için tarih verdi. Bu etkinlikte yeni oyunların duyurusu gerçekleştirilebilir. Peki, yılın son PlayStation etkinliği olan PlayStation State of Game ne zaman?

Sony, PS5 VR patenti ile gündeme geldi

Sistem mimarı Mark Cerny, Nisan ayında yaptığı bir röportajda yeni nesil konsolun geriye dönük uyumluluğu hakkında bilgi vermişti. Eski oyunları çalıştırabilme ve VR sistemler ile tam uyumluluk sağlama gibi konularda çalışmalar yaptıklarını belirten Cerny, yeni VR başlık gelip gelmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmadı.

Edinilen bilgilere göre şirket, yeni nesil oyunlar ile uyumlu çalışacak VR patenti aldı. Alınan patent firmanın tamamen yeni bir VR sistem üzerine çalıştığını gösteriyor. Patent iki cihazın biri biriyle bağlantı kurmasını sağlayan ve etkileşimi sağlayacak olan bir modülü içeriyor.

Küre şeklinde iskeletin üzerine konumlandırılmış stereo kamera sistemi ile iletişimi sağlayacak olan cihaz kullanıcıların kafa hareketlerine göre kameraları konumlandırıyor. PSVR 2 ile çok oyunculu sanal gerçeklik sistemleri yaygınlaşabilir.

Çok oyunculu VR oyunları mevcut ancak yeni geliştirilen sistem ile oyunlar eskisine göre daha gerçekçi olacak. Ayrıca PSVR 2 modelinin PS5 lansmanına hazır olması bekleniyor.

Related posts

Eski iPhone sahiplerine Apple, 25 dolar ödeyecek

Fatih Akgün

 Realme Buds Air için tarih belli oldu…

Meryem ACAR

Apple’ın “One More Thing” Etkinliği 10 Kasım’da Düzenlenecek!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap