Teknolojix Haber
OYUN

Sony’den Sürpriz!

PlayStation 4 Oyunları, PlayStation 5’te de Oynanabilecek mi?

Sony, çıkacak tüm yeni PlayStation 4 oyunlarının, PlayStation 5’te de oynanabilmesi için çalışmalara başladı. Bundan sonra piyasaya çıkacak olan tüm PlayStation 4 oyunlarının, PlayStation 5‘te de çalışması artık bir şart.

 

 

PlayStation 5 için artık son viraja girdik. Tüm oyun severler, Sony‘nin 4 Haziran günü gerçekleştireceği etkinliğe kitlenmiş durumda. Yalnızca birkaç gün sonra PlayStation 5‘i görecek ve özelliklerini hep beraber Sony‘den dinleyeceğiz.

Tanıtıma az bir zaman kala Sony cephesinden PlayStation 5 ile ilgili yeni gelen haberler arasında ise, geri uyumluluk için düğmeye basıldığını görüyoruz. Daha önce de çokça konuşulan geri uyumluluk konusu, artık işleme alınmış durumda. Sony, geliştiricilere gönderdiği yeni mektubunda, 13 Temmuz‘dan sonra piyasaya çıkacak olan tüm PlayStation 4 oyunlarının PlayStation 5 uyumlu olarak sertifikalanması gerektiğini iletmiş.

Buna göre Ghost of Tsushima başta olmak üzere 13 Temmuz’dan sonra çıkacak olan bütün PS4 ve PS4 Pro oyunları, PlayStation 5 ile uyumlu olarak piyasaya çıkacak.

Related posts

Oyun Sevenler: Steam’den 23 Mart’a Kadar Evden Çıkarmayacak Kampanya

Yasemin ACAR

Sony’nin Abonelerine Bir Sürprizi Var!!

Fatih Akgün

Çin’de Çocuklara Akşam 10’dan Sonra Oyun Yasağı Geldi

Yasemin ACAR

Yorum Yap