Teknolojix Haber
OYUN

Sony’den Sürpriz!

PlayStation 4 Oyunları, PlayStation 5’te de Oynanabilecek mi?

Sony, çıkacak tüm yeni PlayStation 4 oyunlarının, PlayStation 5’te de oynanabilmesi için çalışmalara başladı. Bundan sonra piyasaya çıkacak olan tüm PlayStation 4 oyunlarının, PlayStation 5‘te de çalışması artık bir şart.

 

 

PlayStation 5 için artık son viraja girdik. Tüm oyun severler, Sony‘nin 4 Haziran günü gerçekleştireceği etkinliğe kitlenmiş durumda. Yalnızca birkaç gün sonra PlayStation 5‘i görecek ve özelliklerini hep beraber Sony‘den dinleyeceğiz.

Tanıtıma az bir zaman kala Sony cephesinden PlayStation 5 ile ilgili yeni gelen haberler arasında ise, geri uyumluluk için düğmeye basıldığını görüyoruz. Daha önce de çokça konuşulan geri uyumluluk konusu, artık işleme alınmış durumda. Sony, geliştiricilere gönderdiği yeni mektubunda, 13 Temmuz‘dan sonra piyasaya çıkacak olan tüm PlayStation 4 oyunlarının PlayStation 5 uyumlu olarak sertifikalanması gerektiğini iletmiş.

Buna göre Ghost of Tsushima başta olmak üzere 13 Temmuz’dan sonra çıkacak olan bütün PS4 ve PS4 Pro oyunları, PlayStation 5 ile uyumlu olarak piyasaya çıkacak.

Related posts

GTA IV, ‘Complete Edition’ Oyunu ile Steam Mağazasında

Fatih Akgün

25 Yaşında Bir Genç, PUBG Oynarken Beyin Felci Geçirdi ve Hayatını Kaybetti

Yasemin ACAR

Evde Kal Türkiye! Unutulmuş Oyunlarla Eğlen!

Fatih Akgün

Yorum Yap