Teknolojix Haber
MOBİL UYGULAMA

Sosyal ağ platformu GitHub beklenen mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

Microsoft şirketinin geliştirdiği GitHub platformunun mobil uygulaması iOS ve Android için ücretsiz olarak paylaşıldı. GitHub, yazılımcılardan oldukça rağbet gören bulut tabanlı bir servis. Platform, mobil uygulamasının testlerine geçtiğimiz aylarda başlamıştı.

Yazılım sektörünün çalışmalarını GitHub Mobile oldukça kolaylaştırıyor.

Yeni geliştirilen mobil uygulama; geliştiricilerin, proje sahiplerinin ve kullanıcıların hareketliyken bile GitHub’ ı kullanabilmelerini sağlıyor. Tahminen mobil sürüm kod değiştirmek için kullanılmayacak olsa da, güncellemeleri ve bildirimleri almak için bir yol olarak görülebilir. GitHub Mobile ile görevleri yönetebilir ve hareketliyken dahi bildirimleri alabilir, yorumları da yanıtlayabilirsiniz.

GitHub Mobile ‘ de neler yapabiliriz ?

GitHub hızlı kaydırma fonksiyonu

  • GitHub’ ın yeni mobil uygulamasında bildirimleri hızlı bir şekilde kaydırabilirsiniz. Gmail gibi servislerde de bu özellik mevcut. Gelen bildirimleri kaydedebilme özelliği de bulunuyor. Aşağıya doğru kaydırma yapılarak bildirimlerin tamamı görülebiliyor.
  • Yazılımcılar, GitHub Mobile sayesinde proje kodlarını uygulamada görebilirler. Şimdilik kodlar üzerinde bir değişiklik yapılması mümkün olmuyor.
  • Kod depolama servisini kullananlar projeleri hakkında bir geri bildirim aldıkları zaman istedikleri emoji ile cevap verebiliyorlar.

GitHub’ın bu gelişmesi yazılımcıların iş akışını daha da düzenleyebilir ve işlerini kolaylaştırabilir. Uygulama ilk olarak Kasım ayında iOS’ta ve Ocak ayında Android’de beta olarak başlatılmıştı. Bu süre zarfında kullanıcılar eleştirileri ile uygulamanın temelden geliştirilmesini sağladılar. GitHub kullanıcıları, resmi GitHub uygulamasını Google Play veya App Store‘dan indirebilir. Uygulamayı kullanmak için öncelikle bir GitHub hesabı gerekiyor. Ancak uygulamada da bir hesap oluşturabilirsiniz.

Related posts

Apple, iOS 13.4’ü Yüklemeleri İçin 30 Neden Sıraladı!

Fatih Akgün

Apple ve Google Koronavirüs Takip Sistemi Geliştiriyor

Fatih Akgün

Instagram’a sınır geliyor

Fatih Akgün

Yorum Yap