Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Sosyal Medya Paylaşımlarımız İçin Görsel Tasarım Platformu: PROJECTOR

Sadece web üzerinden kullanılabilen Projector, istediğiniz tüm sosyal medya boyutları için tasarım yapabilmenize olanak sağlıyor.

Sosyal medya için paylaşım yapmak, çoğu zaman keyif için gerçekleştirdiğimiz bir durum olsa da birçokları için artık bir iş haline geldi. Ancak bu sosyal medya paylaşımlarını hazırlamak için çoğu zaman ciddi anlamda efor sarf etmek gerekebiliyor. Tasarım araçları bu denli hayatımıza girmeden önce zaman konusunda sıkıntılar yaşatan tasarım işi, bu araçların günden güne gelişmesiyle daha kolay ve herkes için yapılabilir hale geliyor. Bu tasarım araçlarından biri de; Projector.

Her sosyal medya paylaşımına uygun boyutlar!

Sadece web üzerinden kullanılabilen Projector, istediğiniz sosyal medya boyutlarında tasarım yapabilmenize imkan sağlıyor. Platformu kullanmak için üyelik oluşturmak gerekiyor. Bu üyelik işlemini e-posta adresinizle gerçeleştirebileceğiniz gibi Google hesabınızı kullanarak da yapabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra ilk olarak karşınıza örnek şablonlar çıkıyor. Dilerseniz bu şablonları baz alarak tasarımlar da yapabiliyorsunuz, ancak “benim tasarımım bana özgü olsun” diyorsanız dilediğiniz sosyal medya paylaşım boyutunu seçip ona göre bir içerik de hazırlayabiliyorsunuz.

Stok görseller için Unsplash ile iş birliği yapıyor!!

Projector’a bilgisayarınızdaki dosyaları yükleyebiliyorsunuz.Ya da stok görseller için Unsplash‘i kullanarak platformun kendi bünyesinde bulunan görselleri tercih edebiliyorsunuz. Fotoğrafların yanı sıra Projector’da, onlarca videoyu, GIF’i ve hatta sticker’ı rahatlıkla bulup kullanmak mümkün.

Tasarımınızı özelleştirdikten sonra üzerinde farklı boyutlarda ve yazı tiplerinde metinler ekleyebiliyor, şekilleri metinler için arka plan olarak kullanabiliyor ve yazı tiplerinin etrafını belirginleştirebiliyorsunuz. Tasarımınız tamamlandıktan sonra da dışa aktararak cihazınıza kaydedebiliyorsunuz.

Kısacası Projector, para vererek kullandığımız birçok tasarım aracının yapabileceği her şeyi ücretsiz olarak size sunuyor. Platformun belki de tek kötü yanı ise sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Ancak basit tasarımlar hazırlamak ve çok vakit kaybetmek istemeyenler için Projector fazlasıyla yeterli olacaktır.

Platformu buraya tıklayarak deneyebilirsiniz.:))

Related posts

Spotify, Podcast Hizmetini Abonelik Tabanlı Olarak Mı Sunacak?

M. Büşra Kaya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Corona Virüsüne Karşı Termal Kameralı Önlem Alındı

Fatih Akgün

WhatsApp’dan Evde Hep Birlikte Adlı Çıkartma Seti

Fatih Akgün

Yorum Yap