Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Sayesinde Sizde Uyuyarak Para Kazanabilirsiniz

Günümüzde artık çok farklı şekillerde para kazanmak mümkün. Bunlara son eklenen ise sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanmak. Hepimizin elinde mevcut telefon ve bilgisayarlar artık bir para kazanma aracı. Peki bunu neden değerlendirmeyelim?

İnternetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle pek çok şey değişti. Değişen bu unsurlar arasında para kazanma şekilleri de bulunuyor. Eskiden para kazanmak için belli bir iş gücü yerine getirmeniz gerekiyordu. Şimdilerde ise oyun oynayarak, çeşitli videolar çekerek ve hatta uyuyarak bile para kazanmak mümkün. Peki ama nasıl?

Sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanıyorlar!

Günümüzde bir çok Youtuber çektiği videolardan ya da oynadığı oyunlardan ciddi paralar kazanıyor. Örneğin bir makyaj videosundan ya da günlük rutin işlerinden… Hatta bazıları bilgisayarında oyun oynarken açtığı canlı yayından.

Sosyal medyadan kazanç sağlamak direkt ve indirekt yollarla olabilir. Sosyal medyadan direkt kazanç sağlamak, bu mecradan birinin tanıtımını yapmak üzerine kurgulandığında; bu bir indirekt kazanç yöntemidir. Direkt kazanç yöntemi ise kendi ürün veya hizmetinize ilişkin gösterimler yapmanız olarak kategorize edilir. Kısacası faydası direkt kendinize yönlendiğinde ve yönlenmediğinde iki çalışma stratejisi ile karşılaşırsınız.

İndirekt kazanç yönteminde, size reklam veren kullanıcılar veya işletmeler yüksek takipçili olmanızı bekler. Yüksek takipçili hesaplarda reklam dönüşleri izlenir. Eğer iyi bir satış veya tanıtım gerçekleşiyorsa yüksek takipçili hesaplardan reklamlar yayınlanmaya devam eder. Her yüksek takipçili kullanıcı her ürünü başarıyla satış tüneline aktaracak diye bir kural bulunmuyor. Bazen belirli bir alanda gönderiler yayınlayan az takipçili hesaplar bazı markaların daha çok satış yapmasına destek verebiliyor.

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?

  1. Platform Seçimi: Tüm sosyal mecralarda bulunmaya çalışmayın, kitleniz genelde nerededir buraya odaklanın. Gelir veya gösterim elde etmeye başladıkça diğer mecralara da giriş yapın. Belki her gün Instagram paylaşımı yapmak yerine haftada bir Twitter paylaşımı yapmanız daha çok işe yarıyordur.
  2. İçerik Şablonu:Hesabınızdaki tek bir görselle bir çok kişiyi etkilemek oldukça zor. Dolayısıyla üretirken zorluk çekmediğiniz içerikler oluşturmalısınız. Büyük markalarda her görselin altında watermark ve keskin tonlardaki illüstrasyon çalışmalarını görmeniz doğal. Hemen bunu sağlamaya çalışmayın. Önemli olan içerik oluşturdukça yeni insanların dikkatini çekiyor musunuz bunu test etmektir.
  3. Sosyal Medya Kullanımı:Dilin ve üslubun önemli olduğunu unutmayın. Amacınız dikkat çekecek tavırlarda bulunmak değil. Amacınız insanların daha çok tercih edeceği parametreleri artırmak. Daha lezzetli, daha hijyenik, daha indirimli olmak gibi durumlara dikkat edin. Sosyal medya bu özelliklerinizi insanlara hatırlatmak için kullandığınız bir araç olsun.
  4. Platformların Doğasına Uyum Sağlayın:Bu demek değildir ki Twitter’da fotoğraf paylaşılmaz, Instagram üzerinde yazı paylaşılmaz. Her mecrada özgürsünüz fakat platformların akışına uyum sağlamak önemlidir. Sadece manzara fotoğraflarıyla ilgilenen bir kullanıcının zaman tünelini düşünün. Eğer sırf etkileşim almak için bu etiketlere işletme fotoğrafınızı eklerseniz kullanıcıları rahatsız etmiş olursunuz. Doğru olan hedefe uygun uyumu sağlamaktır.

Sizde bu adımları takip ederek kullandığınız sosyal hesaplarınızda ürün tanıtımı ya da kendini ürününüzü tanıtarak kendinizi markalaştırabilirsiniz. Uyuduğunuz anda bile para kazanabilirsiniz izlenen videolarınızla ya da sosyal hesaplarınızla.

Related posts

Instagram’da Canlı Yayın İle Bağış Toplayabilirsiniz

Fatih Akgün

iPhone’lar İçin 2020 Müjdesi Geldi!

admin

2019’un Son Sosyal Medya Raporu…

Meryem ACAR

Yorum Yap