Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Sosyal Medyada Çığ Gibi Tepki! Çocuk Omurgasından Çanta Yapıldı

Endonezya’da bir moda tasarımcısı

, timsah dili ve çocuk omurgasından çanta tasarladı. Tasarımcının paylaştığı görüntülerden omurganın gerçekten bir insana ait olduğu tespit edildi. Omurganın Kanada’dan alındığı söyleniyor.

Çanta

Bu çantanın görüntüsü, Twitter’da ‘wqbisabi’ isimli kullanıcı tarafından tekrar dolaşıma sokuldu. Şimdi silinmiş olan bu tweet, tartışmaları yeniden başlattı.2016 yılında Endonezyalı bir moda tasarımcısı tarafından tasarlanan bir ürün, Twitter’da tekrar gündem olunca büyük tepki gördü. 2016 yılında Endonezyalı tasarımcı Arnold Putra, Instagram hesabından bir çanta tasarımını paylaşmıştı. Çanta, iddiaya göre bir çocuk omurgasından ve timsah dilinden yapılmıştı.

Fashion designer selling handbag he says is made out of human spine

Çantanın Instagram gönderisi altında, timsah dilinden ve osteoporoz hastası bir çocuğun omurgasından yapıldığı paylaşılmış. Putra, Insider’a verdiği demeçte omurganın Kanada’dan alındığını söylemişti. Kanadalı yayın organı Global News’in aktardığına göre Kanada’da insan kemiklerini alıp satmak yasal.

Putra

Endonezyalı tasarımcı Arnold Putra, ınstagram hesabına tepkiler çığ gibi büyüdü. Bir kullanıcı, “Ölmüş bir çocuğu kâr etmek için aşağılamak… Çukurun dibi…” derken bir başka kullanıcı da “Tanrı size merhamet etsin” dedi. Putra, tepkilerden sonra yorumları ve hesabını gizledi.

Putra’nın tek şok edici tasarımları sadece bu çanta ile sınırlı değil. Tasarımcının diğer ürünleri arasında insan derisinden, kutup ayısı kürkünden ve insan kaburgasından yapılma ceket de yer alıyor. Instagram hesabı incelendiğinde tasarımlarının dışında kafalarına matkap tutan insanlar ya da ölülerle pozlar yer alıyor. Putra, tepkiler nedeniyle ‘tasarım sürecini‘ değiştirme planının olmadığını söyledi.

Related posts

Instagram IGTV Yeni Özelliği İle Karşımıza Çıkacak!!!

M. Büşra Kaya

Markalar da TikTok’a yöneliyor

Fatih Akgün

YouTube Music yenilendi!

Fatih Akgün

Yorum Yap