Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

Sovyet dönemi laboratuvarı açıldı Rusya silah testleri

Sovyet dönemi laboratuvarı açıldı Rusya silah testleri

Sovyet dönemi laboratuvarı açıldı Rusya silah testleri yapmaya başlayacak.

Sovyetler Birliği yıkılınca Kuzey Kutbu’ndaki silah test laboratuvarı da kapatılmıştı. Yaklaşık 30 yıldır kapalı olan bu laboratuvarları Rusya silahları test edebilmek için yeniden açtı.

Kuzey Kutup Dairesi’nin üstünde kalan Arktik Bölgesindeki laboratuvarda restorasyon çalışmaları tamamlanırken, Rus devlet savunma sanayii şirketi Rostec, silah test laboratuvarının tekrar faaliyete geçirildiğini duyurdu.

Rostec yeniden açılan laboratuvarda eksi ve artı 60 dereceler arasında ve zor koşullarda küçük kalibreli silahların test edileceğini. açıkladı Aynı zamanda, özel el bombaları, roketlerin ve 30 mm çaplarındaki patlayıcıların test edileceğini belirtti.

Yapılan açıklamada laboratuvarda 3 ayrı test odasının bulunduğu ifade edildi.  Rostec şirketi bu merkezde yeni silah üretimlerinin gerçekleşeceği bilgisini de  aktardı.

Rus savunma sanayi şirketi Rostec ait olan TsNIItochmash şirketi Başkanı Sergey Karasev laboratuvarın restorasyonunun tamamlandığının bilgisini verdi.  Son teknoloji makineler ile dijitalleştirilen merkezin  test aşamasında olduğu açıklaması yapıldı.

Kaynak:ntv

Uzay ve savunma haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Related posts

Oksijen Molekülü Başka Bir Galakside İlk Defa Tespit Edildi

Fatih Akgün

NASA, 10 bin katrilyon dolar değerindeki asteroidin üzerinde çalışma yaptı

Fatih Akgün

GEZEGEN OLUŞUMU TERSİNE ÇEVİREN BULGULAR BULUNDU

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım