Teknolojix Haber
UYGULAMA

Spotify 2019’un “EN”leri Açıladı

Yeni yıla sayılı günler kala dünyanın en çok indirilen çevrimiçi müzik uygulaması olan spotify 2019’un “EN”leri açıladı.
2019 Global özetini yayınlayan Spotify en sevilen ve en çok dinlenen şarkıların belirlenmesinden önemli rol oynuyor. Aşina olduğumuz isimler zirveye yerleşmiş durumda.

Rap müzik kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açıklanan listelere baktığımızda rap müziğin piyasayı ele geçirdiğini görüyoruz. Türkiye’de son yıllarda popüler olan rap müzik, rüzgarını estirmeye devam ediyor. Listelere baktığımız zaman en çok dinlenen rapçiler Ezhel, Ben Fero ve Sagopa Kajmer.

”En Çok Dinlenen Albümler” kategorisinde Orman Kanunları, Müptezhel albümleri ilk iki sıraya yerleşirken, globalde zirveye yerleşen When We All Fall Asleep, Where Do We Go albümü üçüncü sırada bizleri karşılıyor.
Global listelere bakıldığında ise dünya genelinde en çok dinlenen şarkı Camila Cabello ve Shawn Mendes’in Senorita düeti. İkili yaşadıkları ilişkiyle de uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti. Genç çifti takip eden şarkıcı ise son zamanlarda müzik dünyasına giren ama kısa sürede tüm dünyayı kendine hayran bırakan Billie Eilish, Bad Guy şarkısıyla listenin 2. sırasında yer alıyor.

Related posts

Sanayide Dijital ve Akıllı Dönüşüm İçin Yeni Nesil Çözümler…

Meryem ACAR

Koronavirüs Salgınından Sonra Snapchat Kullanımı Arttı

Fatih Akgün

20 Şubat’taki güncelleme ile Gmail yeni bir tasarıma kavuşuyor

Fatih Akgün

Yorum Yap