Teknolojix Haber
UYGULAMA

Spotify 2019’un “EN”leri Açıladı

Yeni yıla sayılı günler kala dünyanın en çok indirilen çevrimiçi müzik uygulaması olan spotify 2019’un “EN”leri açıladı.
2019 Global özetini yayınlayan Spotify en sevilen ve en çok dinlenen şarkıların belirlenmesinden önemli rol oynuyor. Aşina olduğumuz isimler zirveye yerleşmiş durumda.

Rap müzik kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açıklanan listelere baktığımızda rap müziğin piyasayı ele geçirdiğini görüyoruz. Türkiye’de son yıllarda popüler olan rap müzik, rüzgarını estirmeye devam ediyor. Listelere baktığımız zaman en çok dinlenen rapçiler Ezhel, Ben Fero ve Sagopa Kajmer.

”En Çok Dinlenen Albümler” kategorisinde Orman Kanunları, Müptezhel albümleri ilk iki sıraya yerleşirken, globalde zirveye yerleşen When We All Fall Asleep, Where Do We Go albümü üçüncü sırada bizleri karşılıyor.
Global listelere bakıldığında ise dünya genelinde en çok dinlenen şarkı Camila Cabello ve Shawn Mendes’in Senorita düeti. İkili yaşadıkları ilişkiyle de uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti. Genç çifti takip eden şarkıcı ise son zamanlarda müzik dünyasına giren ama kısa sürede tüm dünyayı kendine hayran bırakan Billie Eilish, Bad Guy şarkısıyla listenin 2. sırasında yer alıyor.

Related posts

Son Dakika !! Bakan Selçuk’tan EBA Kontrol Merkezi İle İlgili Açıklamalar

Yasemin ACAR

Instagram, yıllar sonra ana ekran tasarımını değiştirdi!

Vildan Çelik

Zoom; Uzaktan Eğitim İçin Kolaylık Sağlayacak 4 Yeni Özellik İle Karşımızda!!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap