Teknolojix Haber
UYGULAMA

Spotify, Podcast Hizmetini Abonelik Tabanlı Olarak Mı Sunacak?

SPOTİFY

Son iki yıldır, müziğin yanısıra podcast’lere yönelik yatırımlarına da hız kesmeden devam eden Spotify, ortaya çıkan yeni raporlara göre abonelik tabanlı bir podcast hizmeti başlatma düşüncesini değerlendiriyor. Detayları henüz ortada olmayan hizmet, Spotify’ın pazar araştırması için yaptığı bir anket sırasında ortaya çıktı. 

Spotify, yakında abonelik tabanlı podcast hizmeti başlatabilir!

Popüler çevrimiçi akış hizmetlerinden Spotify, ortaya çıkan yeni raporlara göre abonelik tabanlı bir podcast hizmeti geliştirmek için çalışmaya başladı. Spotify’ın yeni hizmeti, platformda sadece podcast yayınlamak isteyen içerik üreticilere yeni bir gelir modeli oluşturacak. Spotify’ın yeni hizmeti ile ilgili ilk ipuçları, şirketin yapmakta olduğu bir araştırma anketinde ortaya çıktı. 

İlk olarak, Variety’nin Baş Medya Analisti Andrew Wallenstein tarafından tespit edilen söz konusu anket, Spotify’ın aylık 3 ila 8 dolar arasında değişen dört adet abonelik tabanlı podcast planı düşündüğü anlaşılıyor. En pahalı planda kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin paylaştığı özel içeriklere ve bölümlere reklamsız bir şekilde erken erişim hakkına sahip olacak. En ucuz seçenek ise, yine içerik üreticilerin paylaştığı özel röportajlara ve bölümlere erişim sunacak, ancak bu planda kullanıcılar reklam görecekler. 

Andrew Wallenstein’in paylaştığı raporlara göre, Spotify’ın podcast planının fiyatı, aylık 9,99 ABD dolarından başlayan premium müzik aboneliğine ek olarak geliyor. Bunun yanında, Spotify’ın birbirinden tamamen ayrı olmak suretiyle müzik ve podcast paketini değerlendirip değerlendirmediğiyse belli değil. 

Bununla birlikte Spotify, böyle bir planlarının olmadığını kaydetti. Spotify’ın sözcüsü, The Verge ekibine verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı: “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi anket yapıyoruz. Şu anda gelecek planları hakkında paylaşacak başka haberimiz yok. 

Related posts

Wikipedia erişim yasağı kaldırılıyor mu?

Fatih Akgün

2019 En İyi Fotoğraf Çeken Akıllı Telefonları… 

Meryem ACAR

Dünya’nın an be an takip ettiği Corona virüsü haritasına Türk imzası

Fatih Akgün

Yorum Yap