Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA

Spotify ve Apple Music Özelliği Şimdi De YouTube Music’te

Bir süre önce tanıtılan YouTube Music, kendini geliştirmeye hızla devam ediyor. YouTube Music, oynatma listelerinizi daha da iyi hale getirmek için artık şarkılar önerecek.

Oynatma listeleri veya çalma listeleri oluşturmak pek çok kişinin kullandığı bir özellik. Özellikle Spotify da çok başarılı bir şekilde sunulan “önerilen şarkılar” uygulaması; YouTube Music tarafından da sunulacak. YouTube Music şarkı önerisi özelliği ile diğer uygulamalara yaklaşıyor. 

YouTube Music’in Şarkı Önerisi Özelliği 

Ne dinlemek istediğimizi çoğu zaman biliyor olsak da müzik uygulamalarının bizim dinlediğimiz şarkılara göre öneri sunması gerçekten çok iyi oluyor. Farklı şarkıları keşfetmeyi sağlayan bu özellik aynı zamanda dinlediğimiz türdeki şarkılara yenilerini eklememize de olanak tanıyor. 

YouTube Music’in yeni özelliği olan “önerilen şarkılar” için özel bir yapay zekâ algoritması kullanıyor. Tıpkı popüler olan uygulamalardaki gibi algoritma öneri sunmak için eski çalma listelerinizdeki şarkıları ve önceden dinlediğiniz şarkıları tarıyor. Böylece size benzer türde parçaların da olduğu bir liste oluşturuyor. 

Bir oynatma listesi hazırlandığında diğer kullanıcılar bunu profilinizde ve yaptığınız diğer herkese açık oynatma listelerinde görebiliyor. Başkasının çalma listesine rastlarsanız, onların oluşturduğu diğer herkese açık çalma listelerine de göz atabilirsiniz. 

YouTube Music, kısa süre önce gelişmiş olmasına rağmen yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Yakın zaman önce de; arkadaşlarınızla karışık listeler oluşturmak için yeni bir oynatma listesi özelliği bünyesine eklenmişti. 

Related posts

Kültür ve Turizm Bakanlığından Youtube’da Etkinlik Atağı

Fatih Akgün

Google Meet, Zoom’a Rakip Yeni Özellikler ile Geliyor

Fatih Akgün

Facebook, Discover’ı Test Etmeye Başladı!

Fatih Akgün

Yorum Yap