Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Spotify Yeni Bir Özellik Deniyor

Spotify dünya üzerinde müzik platformu olarak yerini sağlamlaştırmaya devam ederken, yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sürekli farklı özellikler deneyen Spotify şimdi ise  fotoğrafa göre şarkı önerisi sunmayı planlıyor.

Fotoğrafa göre şarkı önerisi yapacak

Özellikle Instagram, Twitter ve Spotify gibi popüler platformlarda denenen yeni özellikleri ortaya çıkartan ters mühendisi Jane Manchun Wong, yeni Spotify özelliği keşfettiğini Twitter hesabından duyurdu. Yaptığı paylaşımda, popüler platformun, çekilen ya da yüklenen bir fotoğrafın ruh haline göre şarkı önereceğini aktarıyor.

Bu yeni özellik ile birlikte isterseniz uygulamaya gelecek olan kamera özelliği ile fotoğraf çekip sisteme gönderebilirsiniz. İsterseniz de galerinize girip oradan fotoğraf seçip sisteme de yükleyebilirsiniz. Bu sayede çektiğiniz fotoğraflara bağlı olarak size şarkılar önerilmiş olacak.

 

Uygulamalarda kamera kullanımı ve galeriye erişim izni insanlarda bir gizlilik endişesi oluşturmakta. Spotify bu endişenin yaşanmaması adına, “Fotoğrafı yalnızca size müzik önermek için kullanacağız. Fotoğrafı sonrasında  kaydetmeyeceğiz veya kullanmayacağız. ” mesajını da ekrana ekleyerek güvenlik endişesini gidermeye çalışmış. Bu özellik sayesinde spor yaparken ya da yeni bir yeri keşfederken çektiğiniz fotoğrafların heyecanına uygun şarkıları uygulama önermiş olacak.

Related posts

Google Play mağazasında 2019 yılı halk oylaması sonuçlandı

Fatih Akgün

Skype bu özellikte Zoom’dan daha iyi!

Fatih Akgün

Levi’s ve TikTok Sosyal Ortaklık Kurdu

Fatih Akgün

Yorum Yap