Teknolojix Haber
UYGULAMA

Spotify’da Dinleyebileceğiniz Felsefi ve Psikolojik Podcastler!

Felsefe ve Psikoloji öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Spotify sayesinde dinleyerek öğreneceğiniz Felsefi ve Psikolojik sohbetler artık bir tık kadar uzağınızda!

Normalin Sınırları

“Normalin Sınırları”nda, insanları hapseden bireysel ve toplumsal sınırların ve kalıpların ötesine geçip, dinleyicilerin kendilerine ve hayatlarına başka bir açıdan bakabilmesinin olanakları araştırılan bir ‘klinik felsefe’ programı sunuluyor.

Teoriyle uygulamayı birleştiren yazı ve çalışmalarıyla tanınan psikiyatristlerin, psikoterapistlerin, felsefecilerin ve edebiyatçıların konuk olarak yer aldığı yayın; günümüzde ilaç tekelinin baskısı altında insanın doğasına ait normal ve doğal acının bir hastalık olarak tanımlanması tehlikesi karşısında normali koruma çabası.

“Normalin Sınırları”nı, psikiyatrist, psikoterapist, yazar Alper Hasanoğlu ile antropolog, psikoterapist, yazar Bülent Usta birlikte sunuyor.

Aşağıda konu başlıklarının bir kısmını görebilirsiniz.

 

 

 

Filozofun Yolu

19 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencilerinin başlattığı amatör bir podcast kanalı. Bir felsefe öğrencisi üniversite ne öğreniyorsa onu anlatmayı amaçlıyorlar. Kendilerinin belirli bir müfredatı da var. Yayıncılık konusunda amatör olduklarını vurgulayarak öğrenmekte oldukları konuları derinlemesine araştırıp insanlara yaymayı planlıyorlar. 

Aşağıda konu başlıklarının bir kısmını görebilirsiniz.

 

 

 

 

Psikolog Beyhan BUDAK

Sesi insana huzur veren bir psikolog var şimdi sırada. Evet o kişi You Tube’dan da tanıdığımız, Beyhan Budak. You Tube videolarını podcast serisi olarak Spotify’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Aşağıda konu başlıklarının bir kısmını görebilirsiniz.

 

 

 

 

Fularsız Entellik

“Halk için, halka rağmen entellik” mottosuyla yayın hayatına başlayan Fularsız Entellik, Immanuel Tolstoyevski takma ismini kullanan biri tarafından sunuluyor. Kısacası eğlenceli bir biçimde öğretmeyi amaçlayan bir podcast, diyebilirim.

Aşağıda konu başlıklarının bir kısmını görebilirsiniz.

İyi dinlemeler 🙂

Related posts

Telefonlarımıza gelecek yeni emoji’ler, bakalım neler var

Fatih Akgün

Play Store’da “Tekrar Yükleme” Sorunu

Yağmur Kübra Yazıcı

Sokağa Çıkma Yasağının Ardından ‘Getir’ Çöktü

Fatih Akgün

Yorum Yap