Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Spotify’dan Yepyeni Bir Özellik; My Forever Favorites

Dünya genelinde en çok kullanılan müzik uygulaması Spotify; özellikle çalma listeleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Şimdi de “My Forever Favorites” yani “Hep Seveceklerim” adlı yeni özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik diğer özelliklerin tersine hem ücret ödeyen hem de ücret ödemeyen kullanıcılara sunuluyor.

Peki “Spotify-Hep Seveceklerim” özelliği tam olarak ne sunuyor? 

Bu özellik kullanıcıların en sevdiği beş şarkı ya da podcast yayınlarını içeren çalma listesi oluşturuyor. Kullanıcılar oluşturdukları bu listeleri istedikleri platformlarda da paylaşabiliyorlar. Oluşturulan çalma listeleriyle birkaç adım öne çıkan Spotify, yine çalma listeleri konusunda kullanıcıların karşısına çıkıyor. 

Spotify’ın yeni özelliği Türkiye’den Zeynep Bastık, Can Bonomo, Can Temiz, İsmail Türküsev ve Bengi Apak gibi isimlerin en sevdikleri müzik ve podcastleri paylaşamaları ile duyuruldu. Yabancı versiyonda ise karşımıza pek çok isim çıkıyor. Bunların yanında Lucy Hale’in listesinde: Etta James, Zoe Wees, Elvis Presley ve Elton John gibi isimlere yer veriyor. 

Bahsedilen özelliğin en iyi yanı ise hem ücretsiz olarak Spotify’ı kullanan kullanıcılara hem de ücretli abonelik alan kullanıcılara beraber sunuluyor olması. Listeyi oluşturmak ise oldukça kolay. 

Özellik şu anda Türkiye’de her kullanıcıya ulaşmamış gibi görünüyor olsa da kısa süre içinde bütün kullanıcılar aktif olarak bu özelliği kullanabilecek. 

Related posts

Google’a Göre Dünyanın En Nefret Edilen YouTuber’ı

Yasemin ACAR

WhatsApp pil düşmanı mı?

Fatih Akgün

Denetimsiz Sosyal medya şirketlerinin oyalama taktikleri

Fatih Akgün

Yorum Yap