Teknolojix Haber
İNTERNET MOBİL SOSYAL MEDYA UYGULAMA

Spotify’ın Beklenen Uygulaması: Greenroom

spotify

Spotify‘ın sesli sohbet için gerçekleştirdiği ‘’Greenroom’’ uygulama olarak sunulmaya başlandı.

 

Kullanıcıları için sesli sohbet olanağı sağlayan Spotify, Clubhouse uygulamasına çok  benzeyen Greenroom adlı uygulamayı hayata geçirdi. Spotify’dan ayrı bir uygulama olarak kullanma imkanı olan Greenroom’a Android ve IOS tarafından erişilebiliyor.

 

Clubhouse uygulaması, canlı sohbet özelliği ile kullanılmaya ilk başlandığı günden itibaren oldukça ilgi görmüştü. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal platformlar da benzeyen özellikleri uygulamalarına katmaya başlamıştı. Şimdilerde, Spotify’da Clubhouse’a çok benzeyen hatta aynısı bile denilebilecek bu özelliği hizmete sundu. Spotify, Greenroom adıyla ayrı bir şeklinde hayata geçirdiği bu uygulamada sanat, müzik, kültür ve benzeri konularda kullanıcılarına sohbet etme imkanı tanıyor.

 

greenroom

Dünyanın her yerinden insanların birbiri ile iletişimini sağlayan Greenroom, kayıt özelliğine sahip. Canlı olarak gerçekleştirilen konuşmalar, kayda alınıp sonrasında podcast olarak paylaşılabiliyor. Bunun anlamı;  Spotify içerik yönünden zenginleşeceği bir döneme geçti, demek oluyor.

 

Spotify üyeliği ile Greenroom’a giriş yapabilmek mümkün. Bu, kullanıcılara ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş bir sayfa ile karşılaşma imkanı sunuyor. Ayrıca, Spotify uzun süre dinlenen müzik ya da podcast yayınlarının benzeri olan Greenroom tavsiyeleri de sunuyor.

 

 

 

Related posts

Türkiye’de Koronavirüs Pandemisinden İyileşen Vaka ve Ölüm Sayısı…

Meryem ACAR

Uzaktan Eğitimde Zoom Kullanımını Bir Ülke Daha Yasakladı!

Fatih Akgün

Facebook ve Instagram’dan Müzik Özelliği

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım