Teknolojix Haber
DONANIM

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme cihazı şaşırtıcı derecede alım için uygun fiyatlı.

World war Z isimli olan film de Brad Pitt’in canlandırdığı karakter bir uydu telefonu kullanıyordu. Böyle bir şey için servis veren sağlayıcıya ödenecek sabit ücret yüksek olmalıdır  ön yargısı oluşuyor. Ancak bu uydu telefonlarının  en güzel özelliği GSM operatör hattı kullanmadan haberleşebiliyor olmasıdır. Yakın bir zamanda Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme cihazı piyasaya sürüldü. Daha tam olarak bir telefon değil , sadece metin mesajlarını direkt uydu aracılığı ile gönderip alabiliyor. Yine de epey tercih gören bir alet çünkü bu işlemi yaparken hiç bir GSM operatörüne ihtiyaç duymuyor .

Böyle bir cihazın çok pahalı ve servis ücretinin de maliyetli olacağı düşünülebilir. Ancak şaşırtıcı bir dercede alınabilinecek kadar uygun bir fiyatı var. Tasarımı biraz kaba ancak JEEP markasından dolayı yine de ilgi çekici bir görüntüsü var.

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme üzerine monte edilmiş arkadan aydınlatmalı ekranı ve qwerty klavyesi ile  ,GPS konum izleme ,konum gönderme yetenekleri var. Ayrıca tek bir hafif taşınabilir cihazla doğrudan acil servis hizmetleri ile iletişime geçilmesini sağlıyor. Yeni Jeep sürümü SPOT ‘un yapabildiklerini Jeep markası ile birlikte anılmasını sağlamış oldu.

SPOT X Jeep Sürümü  SPOT cihaz ailesinin ödül kazanan ürünü her hangi bir GSM sebekeden bağımsız mesajlaşma ve hareket rotası gönderebilen uygun fiyatlı en son çıkan ürünün tanıtımı yapıldı.
GEOS Uluslararası Acil Durum Koordinasyon Merkezi’ne doğrudan bağlantı sayesinde, SPOT tüm dünyada 7.000’den fazla kurtarmanın yapılmasında büyük rol oynamış olduğu da firma tarafından belirtilmiş.

 

SPOT X Jeep Sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme cihazının özellikleri

  • Bluethoot kablosuz teknolojisi SPOT X (app) uygulamasını kullanarak cihazın fonksiyonlarını gerçekleştirmek için eşleştirme seçeneği
  • Arkadaşlarınız ve aileniz hücresel kapsama alanı dışında iken  Mesaj gönderip, alabilme özelliği.(GSM servisini kullanmadan)
  • S.O.S acil  durum uyarıları ve 7/24 Arama Kurtarama servisleri ile 2 yönlü (mesaj gönderip alama) mesajlaşma  özelliği
  • Tek bir tuşa basarak doğrudan önceden ayarlanmış kişileri kayıt etmek.
  • Navigasyon Özelliği: dahili Pusula ve programlanabilir durak noktaları.
  • Şarj edilebilir lithium pil ortalama ömrü kullanımda 10 güne kadar
  • Maceralarınızı Paylaşmak için GPS İzleme ve SPOT Haritalama arayüzü özelliği.

SPOT X Jeep Sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme sadece 275$ dolar. findmespot.com   adresinden alınabilecek olan cihaz için taksit yapma imkanı da var.  Bu ürünü daha çok arazide çalışan ve keşif gezisine çıkan, doğa ve nesli tükenmekte olan hayvanların fotoğrafını çekmek için el değmemiş ormanlara giden sanatçılar gibi kişilere hitap eden bir üründür.

Ancak kendilerini bazen arkadaşları ve ailesi ile ara sıra iletişim kurmak veya tehlikede olduklarında ve yardıma ihtiyaç duyduklarında uyarmak isteyen hücresel (GSM ) bağlantısı olmayan alanlarda bulunan kişiler içinde kullanışlı bir üründür. Aynı zamanda doğal Afet durumlarında da  kullanışlı olabilecek bir üründür.

Kaynak:  findmeSpot.com ,betanews.com

Related posts

Güncel LED-LCD ve 4K Monitor Fiyat Listesi (5-15 Ekim)

Fatih Akgün

Apple Dizüstü Bilgisayar Serisi MacBook Air Yakında Tanıtılacak..

Fatih Akgün

Akıllı telefon ekranları artık kırılmayacak, nasıl mı?

Büşra Seyhan

Yorum Yap