Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Starbucks 400 Şubesini Kapatıyor!

Starbucks yüzlerce Kuzey Amerika şubesini cafe modelinden sadece paket servis yapılacak şekilde düzenliyor. Bu kapsamda ise 18 ay içerisinde 400’e yakın şubenin kapatılması planlanıyor.

Starbucks 400 mağazasını kapatıyor! Yeni mağazaları nasıl olacak?

Yeni tip koronavirüs salgını kafe modellerini de değiştirecek.

Starbucks’tan yapılan açıklamada,

“Bu yeniden düzenleme zaman içinde farklı konumlarda daha fazla sayıda yeni, yeniden yapılandırılmış mağazaların açılması ile bağlantılı olarak önümüzdeki 18 ay boyunca 400’e yakın şubenin kapatılmasını içerecektir” denildi.

Starbucks, perakende stratejisinin “müşteri deneyimini geliştirmek, perakende varlığımızı genişletmek ve gelecek için karlı bir büyüme sağlamak” üzerine tasarlandığını söyledi.

SALGIN HIZLANDIRDI

Şirket, CNN’e gönderdiği e-postada, mevcut durumda ABD’deki yaklaşık 15 bin şubesinde satışların yüzde 80’inin paket sistemi şeklinde işlediğini belirtti.

Bir Starbucks sözcüsü, “Zaten gelecekteki şubelerin nasıl olacağı üzerine düşünüyorduk, salgın aslında planlarımızı hızlandırmamızı sağladı” dedi. Şirket, böylece şubelerde insan yoğunluğunu da sınırlandırmayı planlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada ABD’de her büyük kentte geleneksel şubelerimiz ile al-götür şubelerinin karışımının olmasının planlandığı belirtildi.

Şirket, üçüncü mali çeyrekte, gelirlerinin bir önceki yılın aynı dönemine göre 3,2 milyar dolar azalmasını öngördüklerini açıkladı.

Şirket, ABD’de şubelerinin yüzde 95’ini yeniden açtığını duyurdu. Mayıs ayında şirketin satışları yüzde 43 düştü.

Related posts

2020’nin En Ucuz Araçları Belli Oldu

Fatih Akgün

LG’den Telefon Kazandıran Yarışma!

Yağmur Kübra Yazıcı

EASA Sertifikası Alan Dünyanın Tamamen Elektrikli İlk Uçağı!

Fatih Akgün

Yorum Yap