Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Starbucks, Türkiye’de Online Satışa Başladı

Starbucks, Türkiye’de Online Satışa Başladı

Starbucks, Türkiye’de online satışa başladı. Çin’in Wuhan eyaletinde başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsü birçok sektörde birçok firmayı olduğu gibi Starbucks’ı da etkiledi. Tercih edilirliği yüksek olan dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, koronavirüsün sebep olduğu zararların önüne geçmek amacıyla yeni yatırımlar yapmaya başladı. Fiziksel zincirlere sahip küresel firmalardan olan Starbucks, Türkiye distribütörüyle online sipariş dönemine başladı. starbucks

Covid-19 pandemisine karşı verilen mücadele kapsamında alınan küresel önlemlerden birisi de virüsün yayılımının önüne geçmek için toplu şekilde sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği işletmeleri kapatmak oldu. Virüsün başladığı yer olan Çin dahil hemen hemen her ülkede binlerce şubesi, çalışanı ve milyonlarca müşterisi olan kahve zinciri Starbucks, pandemi nedeniyle müşterilerine online sipariş yoluyla hizmet vereceklerini duyurdu. Aslına bakıldığında Amerikalı kahve dükkanları zinciri olan Starbucks, uzun zamandır yurt dışında online sipariş ile tüketicilere hizmet veriyor. Bu açıdan bakıldığında bu alana yabancı olmayan firma tecrübesini kullanarak başarı elde etmeyi hedefliyor. starbucksAdını Moby Dick’teki Starbuck adlı karakterden alan ve simgesi bir denizkızı olan tecrübeli firmadan Türkiye’deki müşterilerine sevindirici haber geldi. Bu zor zamanlarda müşterilerine hizmet vermeye başlayan firma Starbucks Türkiye distribütörü Shaya’nın kendi resmi internet sitesi üzerinden satışları başlattı. Kahve dükkanları zincirine sahip olan firma yeni vereceği hizmeti Starbucks mobil uygulamasından duyurdu. Verilecek olan hizmet, şimdilik sadece paketli ürünler için geçerli durumda.

Starbucks, E-ticaret Konusuna Epey Farklı Yaklaştı

Şirketin mağaza deneyimini uzaktan da yaşatmak istemesi sebebi ile online sipariş Shaya Dijital Katalog sayfasından müşterilere sunuluyor. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle 21 Nisan saat 15.00’a kadar verilen siparişlerin 27 Nisan’dan itibaren kargolanarak sipariş sahiplerine ulaştırılacağını söyleyen Shaya, yaşadığımız bu zor günler geçip mağazaları açılana kadar online sipariş yöntemi ile paketli ürün satışlarını sürdürmeyi hedefliyor. Starbucks müşterileri, ne yazık ki şimdilik sıcak ve anında kahve servisi imkanına sahip değiller. Muhtemelen pandemi süreci boyunca çalışanların sağlığını riske atmamak adına paketli ürünlerin siparişi dışında bir seçenek sunulmayacak.

Ayrıca Türkiye’de Covid-19’un E-Ticarete Etkisi adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Koronavirüs’ün Etkileri Ve “Apple”

Bilim İnsanları, Balistik Füze Gibi Fırlatılan Drone Geliştirdi

Fatih Akgün

2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

Yorum Yap