Teknolojix Haber
OYUN

Steam Yaz İndirimleri Ertelendi! İşte Nedeni!

Birçok oyuncunun heyecanla beklediği Steam yaz indirimleri 2020 için ertelendi. Oyun platformundan gelen açıklamaya göre 16 Haziran ile 22 Haziran arasında düzenlenecek olan etkinlik ileri tarihe ertelendi.

Daha önce de birçok etkinlik erteleme kararı almıştı. Alınan kara neden olarak, ABD’de yaşanan olaylar gösteriliyor. George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesi, ülkeyi ayağa kaldırmış durumda.

Steam yaz indirimleri 2020 için erteleme kararı

ABD’de yaşanan olaylar birçok sektörü olduğu gibi oyun sektörünü de etkiledi. Daha önce sezon çıkış tarihinde erteleme kararı alan Call of Duty Warzone ardından, şimdi de oyuncuların en çok tercih ettiği platformlardan olan Steam, indirimlerini üç hafta sonraya erteledi.

Yaz festivali olarak isimlendirilen etkinliği düzenlemek için doğru zaman olmadığını düşünen Steam, Steam yaz indirimleri 2020 etkinliği için 9 Temmuz ile 14 tarihlerinde düzenlenmesi planlanıyor. Böylelikle etkinliğin başlangıç tarihi 23 gün ertelenmiş olacak.

Etkinlikte birçok oyunda indirim, demo oynama fırsatı ve halihazırda satışta olan ürünler için etkinlikler planlanıyor. Ancak oyun dünyası da ABD’de yaşanan olayların gölgesi altında kalmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde de Rockstar Games, GTA 5 Online sunucularını bir süreliğine kapatarak, “Siyah hayat önemlidir.” mesajı yayınlamıştı.

Related posts

Discord Ne İşe Yarar, Gerekli Mi? Nasıl Kullanılır?

Fatih Akgün

Sizce 2020’nin en iyi oyunu hangisi?

Fatih Akgün

10 Yeni Oyun!Google Stadia İçin Hangileri Gelecek Belli Oldu…

Meryem ACAR

Yorum Yap