Teknolojix Haber
OYUN

Steam’de Herhangi Bir Kısıtlama Yok!

İnternetin yoğun bir şekilde kullanıldığı Steam, koronavirüs etkisiyle artan internet kullanımına bir miktar çözüm olması için indirme ve güncellemeler için bazı yeni kural ve öneriler yayımladı. Bununla birlikte platformda bir çok oyun için de indirim başladı.

Steam platformunda bir çok oyunda indirim başladı. Aynı zamanda oyun eklentilerinde yani DLC’lerin’de de indirim başladı. Son günlerde milyonlarca insan koronavirüs sebebiyle kendisini karantinaya almış durumda. Bu durum internet kullanımında da önemli artışa sebep oluyor. Hem iş hem eğlence hem de online dersler için kullanılan internet, Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde internet trafiğinin de yoğun olmasına sebep oluyor. Bu nedenle pek çok şirket internet kullanımlarında bazı kısıtlamalar getirdi.

Netflix, YouTube gibi firmaların yanı sıra  internet kullanımının çok yoğun seviyelere ulaştığı bir başka firma olan Steam de yeni bant genişliği tasarruf önlemlerini açıkladı. Valve, başlangıç için oyun güncelleştirmelerini indiren kullanıcılara bir kısıtlama getirmeyecek. Bunun yerine güncelleme saatlerini ve sıklıklarını değiştirerek bu sorunu aşmaya çalışacak.

Bu haftadan itibaren, sadece son 3 gün içinde oynanan oyunların hemen güncellenebileceğini bildiren Valve, kullanıcıların sürekli oynamadıkları oyunların güncellemesinin varsayılan olarak durdurulacağını söyledi. Bu yeni kuralın istediğiniz oyunları güncellemelerini engellemeyeceğini de bildiren şirket, bu özellik dışında kullanıcıların oyunları için yine otomatik güncelleme zamanlaması yapılabileceğini açıkladı.

Valve, bu önlem dışında internet kullanımının yüksek seviyelerde olması dolayısıyla sıkıntı çeken kullanıcıların Steam bant genişliğini düşürerek oyun indirirken internette sıkıntısız bir şekilde gezinmeye devam edebileceklerini bildirdi. Şirket, aynı zamanda güncelleme ve bant genişliği konusunda daha fazla sorusu olan kişiler için bir de destek sayfası açtıı. Bu sayfa üzerinde Steam indirme ve güncellemelerini yönetmenizi sağlayacak tüm bilgilendirmeler mevcut.

Related posts

The Last of Us Part 2 neredeyse hazır

Fatih Akgün

PlayStation Oyunu Mobil için de Geldi

Fatih Akgün

Microsoft Xbox Canlı Oyun Sorun Yaşıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap