Teknolojix Haber
OYUN

Steam’de İlk 3’e Giren Oyun “Terraria”

Steam’de İlk 3’e Giren Oyun “Terraria”

Steam’de ilk 3’e giren oyun “Terraria” oyuncu sayısı ile Steam rekorunu kırdı. Yaklaşık dokuz yıl öncesinde oyun severlere sunulan Terraria oyuncu sayısındaki artış ile şaşırttı. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılan Steam’de çıkış yapan oyun uzun bir aradan sonra kendi rekorunu kırdı.

terraria

Yaşanan pandemiden dolayı son zamanlarda insanların evlerinde vakit geçirmesi ile RPG oyunu Terraria, oyunculardan daha fazla ilgi görmeye başladı. Minecraft ve Don’t Starve benzeri bir yapıda olan oyun son zamanların en fazla ilgi görenler listesinde olmayı başardı. Son zamanlarda dijital kullanım oranlarının artması video oyunlarındaki artışı da destekler duruma geldi. Oyun şu ana kadar hiç oynanmadığı kadar oynanarak büyük bir oyuncu kitlesi elde etti. Yaklaşık 500.000 oyuncu sayısına ulaşmayı başaran oyun, güncel verilere göre 486,918 kişi tarafından oynandı.

terraria

Güncellenen sayılarla birlikte TerrariaSteam‘de en çok oynanan ilk 3 oyundan biri olmayı başardı. İlk iki sırada ise CS:GO ve DOTA 2 bulunuyor. Bunların yanı sıra Terraria, çıktığı günden bu güne dek 14 milyonu aşkın kopya satmayı başardı. Artan ilginin diğer nedenlerinden biri de oyuna gelen son güncellemeler diyebiliriz. Güncelleme ile 800’den fazla yeni öğenin oyuna eklenmesi oyuncuların dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Oyunu merak eden oyun severler aşağıdaki videodan tanıtımı izleyebilirler.

Ayrıca Ford “19 Mayıs Gençlik Ve Spor Yarışı” Düzenliyor adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

2 milyon dolar ödüllü PUBG turnuvası yakında başlıyor

Vildan Çelik

SteelSeries, Apple İçin Tasarladığı Nimbus Plus’ı Tanıttı!!

Fatih Akgün

Selena Gomez’den sürpriz dava

Fatih Akgün

1 Yorum

FromTheAsh 19 Mayıs 2020 at 7:48 pm

Arkadaşlar bu sitedeki trailer çok eski sürüm bu trailere bakarak ön yargı yapmayınız lütfen youtube den kendiniz araştırın yoksa oynaması çok eğlenceli olan aksiyon-survival-sandbox oyununu kaçırmış olursunuz çoğu kişi 2D minecraft diye biliyor ama bu oyun yani Terraria daha çok aksiyon odaklı diyebiliriz nerdeyse 1000 kadar silah olan bir oyun bu. kılıçlardan tutun asa lara kadar yayından tut mızrağına gürzünden tut silahlara kadar bir sürü farklı silaha sahip bir oyun ve boss savaşlarıda bir okadar eğlenceli 14 boss var yeni güncellemeyle 16 oldu (özel eventdeki bossları saymadım yoksa daha çok var) kısacası bir bakın youtube den öyle başlayın

Cevaplayın

Yorum Yap