Teknolojix Haber
OYUN

Steam’den “Sonrakini Oyna” İşlevi ile Tanışın!

Steam’den İlginç Bir Yenilik Daha: “Sonrakini Oyna” İşlevi ile Tanışın

Dev oyun platformu Steam, mevcut oyunlarınızı bitirdiğinizde hangi oyunu oynayacağınızı düşünerek zaman kaybetmenizi istemiyor. İşte bunun için sunduğu yeni özellik: “Sonrakini Oyna”

Valve’ın oyun platformu Steam, artık kütüphanenizdeki oyunları inceleyip size oynamanız gereken sonraki oyunu tavsiye edecek. Steam, belirli bir oyuna benzer oyunları listelemek gibi bir işlev sunsa da, yeni Play Next (“Sonrakini Oyna”) işlevi oynayacağınız sonraki oyunları belirlemeye odaklanıyor.

Şu ana kadar Steam Labs içerisinde deneysel olarak bulunan Play Next, Steam’in final sürüm istemcisine ulaştı. Yani bir sonraki güncellemeyi aldığınızda, önerilen oyunları Play Next bölümünde göreceksiniz. Tabi ki Steam’in dediklerine uymak zorunda değilsiniz, fakat Valve işlevle ilgili aldığı olumlu tepkiler sonucunda onu Steam’e ekleme kararı almış gibi görünüyor.

Kullanıcılar genellikle tavsiyelerin isabetli olduğunu söylüyorlar, ancak herkesin deneyimi aynı olmayabilir. Tavsiyeler arasında önceden satın aldığınız oyunlar bulunabildiği gibi, satın almadığınız oyunlar da görünüyor. Eğer bir oyunun birden fazla kopyası varsa, algoritma bunu ayırt edemiyor ve aynı oyunu tekrar önerebiliyor.

Yenilik, oynayacak oyun arayan ancak karar veremeyen veya fikri olmayanlar için genel olarak faydalı olacak gibi görünüyor. Ancak Steam’in yapay zekasını oyun keyfinize karıştırmak istemiyorsanız, Play Next “rafını” kaldırmanız veya görmezden gelmeniz yeterli olacaktır.

Related posts

Pokemon GO, 2020 yılında online olarak savaş yapma imkanı sunacak

Fatih Akgün

Kral Şakir: Macera Adası Mobil Oyunu Şimdi Telefonlarda!!

Fatih Akgün

Bu Çipin Görevi Sonsuza Kadar DOOM Oynamak

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap