Teknolojix Haber
OYUN

Steam’den Yeni Oyun: Resident Evil 3

Resident Evil 3 Steam’e Geldi: İşte Fiyatı ve Tüm Bilinenler

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden CAPCOM, uzun süredir yeni bir oyunla gündeme geliyor. Tüm oyunseverlerin tahmin edebileceği gibi oyunun adı Resident Evil 3. Nihayet beklenen oldu ve Resident Evil 3, bugün itibarıyla Steam’de resmen yayınlandı. Böylece oyunseverler, artık yeni Resident Evil macerasına dahil olabilecekler.
Resident Evil 3
CAPCOM’a ait uzun zamandır konuşulan yeni oyunu Resident Evil 3, Resident Evil: Resistance isimli bir çevrimiçi hayatta kalma oyununu da içererek oyunseverleri yeniden Raccoon City’ye götürecek. Resident Evil serisi, çok uzun zamandır oyunseverlerin hayatlarında. İlk kez 1996 yılında karşımıza çıkan oyun, bugün orta yaşlarına ulaşmış olan oyunseverler için ayrı bir öneme sahip.
Resident Evil 3

Bugün itibarıyla yayınlanan Resident Evil 3, oyuncuları serinin önceki oyunlarında götürdüğü gibi Raccoon City’ye tekrar götürüyor. Daha öncesinde de bu şehre giden oyuncuların amacı karşılarına çıkacak zombileri alt etmek. Ancak bu kez farklı olarak  CAPCOM, sadece tek oyunculu bir Resident Evil oyunuyla yetinmiyor. Bu oyuna sahip olduktan sonra Resident Evil: Resistance’a da erişebiliyorsunuz.

resident 3 

Resident Evil: Resistance, geçtiğimiz dönemlerde gündeme gelmişti ancak detaylar bir türlü açıklanmamıştı. Şimdi, Resident Evil 3’ü satın aldığınızda bu ikinci oyuna da ulaşabileceksiniz. CAPCOM, Resident Evil: Resistance’ın çevrimiçi bir hayatta kalma oyunu olduğunu ifade ediyor. Bu oyunda 1’e karşı 4 şeklinde, rakiplerinizle mücadele etmeye çalışacaksınız.

resident 3

Resident Evil 3’ün bugün yayınlanan yeni versiyonu, sistem özellikleri açısından ne yazık ki bilgisayarları biraz zorlayacak gibi görünüyor. CAPCOM’un belirlediği sistem gereksinimlerine baktığımız zaman, oyunu yüksek ayarlarda oynamak istediğinizde güçlü bir donanım gerektiğini görebiliyoruz.

Resident Evil 3 sistem gereksinimleri

Minimum:

 • İşlemci: Intel Core i5-4460 ya da AMD FX-6300
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x
 • Depolama Alanı: 45 GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10 

Tavsiye Edilen:

 • İşlemci: Intel Core i7-3770 ya da AMD FX-9590
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon™ RX 480
 • Depolama Alanı: 45 GB
 • DirectX: Sürüm 12
 • İşletim Sistemi: Windows 10 resident evil 3

Resident Evil 3 Fiyatı

CAPCOM, bugün itibarıyla Steam’e eklediği yeni Resident Evil 3’ü iki farklı şekilde satışa sunuyor. Bunlardan bir tanesi Resident Evil 3’ü diğeri ise hem Resident Evil 3’ü hem de Resident Evil: 2’yi içeriyor. Bu bağlamda eğer sadece Resident Evil 3’e sahip olmak isterseniz 259 TL, her iki oyuna da sahip olmak isterseniz de 348.50 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Sizlere, Resident Evil 3 ile birlikte Resident Evil: Resistance isimli bir oyuna daha sahip olacağınızı belirtmiştik. Şöyle ki, bu oyunu en azından şu an için ayrı bir oyun şeklinde almıyorsunuz. Resident Evil 3’ü satın aldığınız takdirde Resident Evil: Resistance oyununa da doğrudan sahip oluyorsunuz.

resident evil 3

Related posts

God of War 5 Hakkında Bilinenler; Çıkış Tarihi, Hikayesi, Thor Söylentileri

Fatih Akgün

PlayStation 5’ten Endişelendiren Fiyat Sızıntısı!

Yağmur Kübra Yazıcı

Horizon Zero Dawn Çizgi Serisi Yapılacak

Fatih Akgün

Yorum Yap